Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Для ІТ-галузі зменшать податки, але заборонять ЗЕД – наміри Мінцифра

6 березня 2020, 08:45
1451
0
Реклама

Айтішникам можуть зробити менше податкове навантаження, ніж планувалося попередньо. Про це розповів заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков, повідомляє UBR.ua.

"Можу сказати, що в даний момент ми дійшли згоди практично з усією IT-індустрією, що комфортним режимом, в якому б їм хотілося працювати, - п'ята група, яка була запропонована ще влітку, але на відміну від того проекту, який включав два ЄСВ, військовий збір і підвищення по 1% на рік, ми вирішили, що пропозиція, яке нас влаштує, - одне ЄСВ, таке ж підвищення, але для цієї групи буде заборонена зовнішньоекономічна діяльність", - розповів Борняков.

Для ІТ-фахівців, які діють у статусі підприємців, є відмінний помічник, що самостійно розраховує та сплачує податки, - бот-бухгалтер ReporTaх.

Питання оподаткування сфери новітніх інформаційних технології вже неодноразово підіймалася останнім часом. Так, спершу в уряді пропонували створити Фонд розвитку людського капіталу, який мав фінансуватися за рахунок спеціального збору, сплачуваного ФОПами ІТ-галузі в розмірі від 1% у 2020 році до 5% у 2024 році.

Потім Мінцифра виступило з ініціативою переведення всіх ІТ-співробітників на трудові відносини. ПДФО для співробітників запропоновано скасувати, а натомість ввести податок з виручки. Таку пропозицію піддав сумніву ІТ-комітет Європейської Бізнес Асоціації, який вважав кращою іншу модель оподаткування.

Також Мінцифра пропонувало замість зниження для ІТ-компаній ставки податку на прибуток зменшити суму, з якої цей податок треба сплатити. Зменшення відбуватиметься з урахуванням внеску компанії у створення інтелектуальної власності.

Новітні ІТ-технології для спрощення ведення податкового обліку та звітності уже доступні як професіоналам, так і початківцям завдяки Liga:REPORT. Це сучасний хмарний сервіс подання звітності та реєстрації податкових накладних. Лише у Liga:REPORT - миттєвий обмін електронними документами з контрагентами. Спробуйте прямо зараз 7-денний тестовий доступ.

А про практику складення облікової політики згідно з МСФЗ в IT-індустрії читайте в темі номера видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини