На виконання доручення Президента України Уряд прийняв рішення, що обмежує пасажирські перевезень на території України для запобігання поширенню коронавірусної інфекції.
Наразі текст розпорядчого документа у вільному доступі відсутній. Однак за повідомленням на Урядовому порталі постановою введена заборона залізничного, авіа- та автобусного міжміських та міжобласних пасажирських перевезень, а також робота метрополітенів. Документом також встановлено й інші заборони.
Які заборони діють із 17 березня на час карантину ?
По-перше, заборонили проведення всіх масових заходів (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших), у яких бере участь понад 10 осіб. Дозволено лише заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
По-друге, повинні тимчасово припинити свою роботу заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торговельно-розважальні центри, інші заклади розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури.
Зважайте: дозволено надавати послуги з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлення. Однак робити це можна за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.
Дозволяється торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Також можна здійснювати банківську та страхову діяльність.
По-третє, заборонено перевезення пасажирів метрополітеном в Києві, Харкові та Дніпрі.
Наразі не йдеться про скасування чи призупинення обов'язків субєктів господарювання та інших юридичних осіб з нарахування та сплати податків і зборів, подання звітності. Тож у період карантину з метою запобігання поширенню короновірусу варто користуватися зручними електронними сервісами від ЛІГА:ЗАКОН. Так, бухгалтеру та керівнику підприємства допоможе сучасний професійний сервіс Liga:Report. Він дозволяє легко та оперативно подати податкову, фінансову та статистичну звітність онлайн, зареєструвати податкові та акцизні накладні. А для підприємців є відмінний помічник, який самостійно розраховує та сплачує податки, - бот-бухгалтер ReporTaх.
Що заборонили із 18 березня по 3 квітня?
Урядовим рішенням заборонено:
- на усій території України регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні;
- перевезення більше 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.
Водночас із 18 березня 2020 р. до прийняття окремого рішення заборонено перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішніх сполучень (приміському, міському, регіональному та дальньому).
При цьому АТ «Укрзалізниця» дозволено здійснювати окремі пасажирські рейси у внутрішньому залізничному сполученні, рішення щодо яких приймається в кожному окремому випадку за погодженням з Мінінфраструктури та МОЗ, або ж міжнародному залізничному сполученні за погодженням Мінінфраструктури, МЗС та Держприкордонслужбою.
Як зміни мають відбутися в медзакладах?
Уряд доручив МОЗ тимчасово припинити планову госпіталізацію та планові операції, крім невідкладних та термінових. Крім того, слід максимально підготувати та перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.
Хто контролюватиме виконання розпорядження КМУ?
Контроль за виконанням даної постанови Уряду покладено на МВС та Національну поліцію.
Кабмін також рекомендував органам влади, підприємствам та організаціям забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості - також роботи в режимі онлайн. Для працедавців та найманих працівників варто нагадати, що Мінекономіки та Держпраці раніше назвали головні права й обов'язки працівників під час карантину. Також ви можете ознайомитися з нашою аналітикою щодо способів організації трудових відносин під час карантину.