Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кабмін дав 400 млн грн на сади, виноград і хмель – кому виділять до 25 млн

23 березня 2020, 12:00
357
0
Реклама

На засіданні Кабінету Міністрів 18 березня ухвалено Постанову "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства". Про це повідомляє сайт Мінекономіки.

Відповідно до Порядку № 77 для стимулювання збільшення площ насаджень, обсягів виробництва плодово-ягідної продукції, винограду та хмелю, нарощування потужностей із їх зберігання та переробки урядом планується спрямувати 400 млн грн.

Зокрема, урядовим рішенням передбачено:

- розширити напрями об'єктів будівництва, за які надається часткове відшкодування (знято обмеження щодо ємності холодильників, доповнено цехами первинної переробки);

- запровадити часткове відшкодування вартості за новим напрямом: придбання ліній з переробки власно вирощених плодів, ягід та технічних сортів винограду на соки, пюре, виноматеріали.

Також додатково до обмежувальних нормативів встановлюється граничний відсоток відшкодування за кожним напрямом та максимальний обсяг фінансування у сумі не вище 25 млн грн.

Бюджетні кошти надаються суб'єктам господарювання на безповоротній основі шляхом часткового відшкодування:

- за придбаний садивний матеріал плодово-ягідних культур, винограду та хмелю (після закладення насаджень) у розмірі до 80% вартості без ПДВ;

- за проведені роботи із спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення та придбання матеріалів, необхідних для проведення таких робіт, у розмірі до 30% вартості без ПДВ (після повного завершення монтажних робіт);

- за нове будівництво та реконструкцію холодильників, цехів первинної переробки, об'єктів із заморожування плодів та ягід виробникам, які вирощують плоди та ягоди, у розмірі до 30% вартості без ПДВ;

- за придбані лінії товарної обробки плодів та ягід, автоматизовані лінії з висушування плодів, ягід та хмелю, лінії з переробки власно вирощених плодів, ягід та технічних сортів винограду на соки, пюре, виноматеріали у розмірі до 30% вартості без ПДВ (без урахування податку на додану вартість) після завершення пуско-налагоджувальних робіт;

- за придбані техніку та обладнання (в тому числі іноземного виробництва, яка не виробляється в Україні) для проведення технологічних операцій у виноградарстві, садівництві та хмелярстві, згідно з визначеним Мінекономіки переліком у розмірі до 30% вартості без ПДВ.

Сума бюджетних коштів, що надається протягом одного бюджетного року суб'єкту господарювання та пов'язаним із ним особам, не може перевищувати 25 млн грн.

Для отримання часткового відшкодування вартості за придбаний садивний матеріал та проведені роботи суб'єкти господарювання документи мають подати до 01 жовтня.

Як відомо, для власників і орендарів земельних ділянок і паїв хочуть запровадити принципово нове оподаткування доходів. А ось закарпатські податківці нагадували про порядок оподаткування доходу від продажу вирощеної селянами сільгосппродукції за чинним законодавством.

І в поточній діяльності, і в критичних ситуаціях більше інформації щодо ефективної практики бухгалтерського та податкового обліку можна почерпнути в професійному рішенні для бухгалтера - одному інструмент із безліччю можливостей для бухгалтера та аудитора. Спробуйте прямо зараз і отримуйте рішення на свої питання.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини