Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держпраці вказала, як організувати роботу працівників під час карантину

24.03.2020, 10:15
8518
0

За найменш підозр на захворювання працівника слід негайно направити до медзакладу
За найменш підозр на захворювання працівника слід негайно направити до медзакладу

Перше, на чому наголосили у Держпраці: у випадку виявлення у працівника первинних ознак захворювання, роботодавцям рекомендується негайно забезпечити направлення такого працівника до медичного закладу для встановлення відповідного діагнозу.

Крім того, контролюючий орган вказав, що з метою реалізації заходів, передбачених законодавством у разі встановлення карантину, роботодавці зобов'язані вжити всіх можливих заходів. Серед них:

- надання працівникам щорічних основних та додаткових відпусток, інших оплачуваних відпусток, передбачених законодавством;

- надання відпусток без збереження заробітної плати за заявою працівників;

- встановлення працівникам неповного або скороченого робочого часу;

- запровадження роботи змінами;

- тимчасове запровадження дистанційної або надомної роботи;

- введення простою;

- продовження роботи за умови застосування засобів індивідуального та колективного захисту.

Зверніть увагу, що запропоновані Держпраці заходи (крім останнього) були розкриті в нашому аналітичному матеріалі "Карантин в садочку і школі: як оформити відсутність працівників на роботі". Також ми наводили подробиці щодо оформлення дистанційної (надомної) праці - в матеріалі "Як оформити переведення працівників на дистанційну роботу на час карантину".

Щодо застосування засобів індивідуального та колективного захисту Держпраці зауважує, що вони знадобляться, якщо всі вище перераховані варіанти вирішення проблеми організації роботи під час карантину не підходять. При цьому роботодавець має безоплатно забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними, антисептичними та дезінфікуючими засобами, проінформувати працівників про профілактичні заходи, організувати максимально безпечну доставку працівників до місця роботи та у зворотньому напрямку тощо.

Торкнулася Держпраці й нез'явлення працівника на роботу або запізнення, визнаючи їх порушенням трудової дисципліни. Але, чи може бути працівник притягнутий до дисциплінарної відповідальності у разі неможливості прибути на роботу вчасно через запровадження заходів, пов'язаних із карантином? Як вказують урядовці - звісно, що ні. Адже однією із умов притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності є наявність особистої вини працівника у порушенні трудової дисципліни та відсутність поважних причин. Якщо ж порушення трудової дисципліни є наслідком поважних причин у вигляді заходів, пов'язаних із запровадженням карантину, роботодавець не має підстав для застосування до працівника заходів дисциплінарного впливу.

Також Держпраці нагадала, що на період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров'я, а також й на самоізоляції під медичним наглядом у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій, застрахованим особам надається допомога по тимчасовій непрацездатності. Про це детальніше читайте у матеріалі "Коронавірус та оголошений карантин: кому і коли оплатять лікарняні".

Роботодавцям також варто звернути увагу на наступні новини:

- "Як роботодавцю подати заяву на оплату лікарняних під час карантину - ФСС";

- "Відмова працівників виходити на роботу під час карантину - не форс-мажор";

- "Довідки про страховий стаж можна отримати онлайн".

І в поточній діяльності, і в критичних ситуаціях більше інформації щодо ефективної практики бухгалтерського та податкового обліку можна почерпнути в професійному рішенні для бухгалтера - одному інструмент із безліччю можливостей для бухгалтера та аудитора. Спробуйте прямо зараз і отримуйте рішення на свої питання.


Увійдіть, щоб залишити коментар