Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Під час карантину не штрафуватимуть за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних

26 березня 2020, 09:15
1901
0
Реклама

ДПС повідомила, що з 1 березня по 31 травня 2020 року не будуть застосовувати штрафи за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН. Таке роз'яснення ДПС наведено в категорії 101.28 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Адже Закон від 17.03.2020 р. № 533-IX звільняє від штрафів за порушення податкового законодавства, які вчинені протягом такого періоду. Звісно, є й виключання, наприклад, неподання/несвоєчасне подання ПДВ-звітності, несплата/несвоєчасна сплата ПДВ в бюджет. Однак, в їх числі немає штрафів за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування.

Водночас контролери зауважили, що порушення вимог ПКУ щодо реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до неї негативно впливає на право контрагента-покупця скористатися правом на визнання податкового кредиту з ПДВ.

Про інші податкові послаблення на час карантину, які запровадив Закон № 533-IX, читайте в новині.

У період карантину з метою запобігання поширенню коронавірусу варто уникати місць масового скупчення людей та зменшувати кількість непотрібних контактів. Тож радимо вам користуватися електронними сервісами від ЛІГА:ЗАКОН. Бухгалтеру та керівнику підприємства у цьому допоможе сучасний професійний сервіс Liga:Report. Він дозволяє легко та оперативно подати податкову, фінансову та статистичну звітність онлайн, зареєструвати податкові та акцизні накладні. А для підприємців є відмінний помічник, який самостійно розраховує та сплачує податки, - бот-бухгалтер ReporTaх.

Відповідальність за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію податкових накладних і розрахунків коригування в ЄРПН у звичайних умовах ми розглянули в статті "Штрафи за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію податкових накладних і розрахунків коригування в ЄРПН" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини