Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

На час карантину збільшать перелік страхових випадків для виплати лікарняних

26 березня 2020, 12:30
904
0
Реклама

На період дії карантину, який продовжено до 24.04.2020 р, Фонд соцстраху (далі - Фонд) здійснюватиме виплати за листками непрацездатності за розширеним переліком страхових випадків. Відповідну інформацію розмістили на сайті Фонду.

Наразі МОЗ, Мінсоцполітики та Фонд готують зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455. Змінами визначать порядок видачі лікарняних листків особам на період перебування їх у закладах охорони здоров'я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Також продовжують фінансувати матеріальне забезпечення і страхові виплати за загальними підставами у штатному режимі.

Зважайте, що згідно із Законом України від 17.03.2020 р. № 533-IX особам, які перебувають в спеціалізованих закладах охорони здоров'я, а також й на самоізоляції під медичним наглядом у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій, розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності становить 50% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

Бухгалтер завжди має бути в контексті останніх нововведень, тому важливо тримати руку на інформаційному пульсі, особливо в режимі карантину. Залишатися в професійному полі зору допоможе Антикризовий пакет інформаційно-аналітичних продуктів від ЛІГА:ЗАКОН. Замовити.

Як карантин та вжиті протиепідеміологічні заходи відбиваються на процедурі оформлення листків непрацездатності розглянуто у матеріалі "Коронавірус та оголошений карантин: кому і коли оплатять лікарняні".

Читайте також:

- як оформити переведення працівників на дистанційну роботу на час карантину;

- кого звільнили від сплати ЄСВ за березень та квітень 2020 року;

- неоплачувана відпустка на час карантину від "А" до "Я".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини