Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Послаблення в оподаткуванні ПДВ на час карантину: кого торкнуться та як діятимуть

30 березня 2020, 17:20
3161
0
Реклама

Верховна Рада прийняла Закон, який передбачає внесення змін до ПКУ для забезпечення соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусу (COVID-2019). Йдеться про законопроект № 3275.

В частині оподаткування ПДВ такий Закон передбачає:

- розширення дії ПДВшної пільги, передбаченої п. 71 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ, на операції з постачання товарів (в т.ч. ліків, медвиробів та/або медичного обладнання), необхідних для протидії коронавірусу, на митній території України. Раніше йшлося лише про ввезення на митну територію України. Крім того, з'явиться дописка про те, що компенсуючі ПДВ-зобов'язання згідно з п. 198.5 і ст. 199 ПКУ у разі здійснення таких операцій не нараховуються. Причому такі норми будуть застосовувати до операцій, здійснених, починаючи з 17.03.2020;

- тимчасове (з 17.03.2020 і до кінця місяця, в якому завершується карантин) виключення із обрахунку загального обсягу операцій для реєстрації платником ПДВ операцій з постачання ліків, медвиробів та/або медичного обладнання згідно з п. 71 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ та надання благодійної допомоги згідно з п. 197.1.15 ПКУ. Щоправда, це стосується лише громадських об'єднань та благодійних організацій.

Читайте також про інші зміни, які передбачає прийнятий ВР законопроект № 3275:

- "Ліміти для ФОП збільшили, а платників ЄСВ не штрафуватимуть до 31 травня - прийнятий закон";

- "Податкові зміни прийнято - що нового для бізнесу".

Із січня 2020 року платники ПДВ звітують за новою формою додатка Д6 до декларації з ПДВ. Цей додаток тепер виконує роль Звіту про ПДВшні пільги. Детальніше про порядок його заповнення читайте у статті "Декларація з ПДВ - 2020: більше інформації про пільги" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини