Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Звільнення від сплати податку на нерухомість і плати за землю за квітень скасували

31 березня 2020, 13:15
20961
1
Реклама

"Карантинними змінами" до законодавства, які уведені Законом № 533 та діють із 18.03.2020 р., передбачено, що не нараховується та не сплачується за період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності).

При цьому для зменшення податкових зобов'язань з плати за землю та податку на нерухомість за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року платникам пропонували подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов'язання з сплати плати за землю за відповідні місяці.

Аналогічне стосується податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

Однак тепер ситуація із поданням уточнюючих податкових декларацій дещо змінюється і не на кращу сторону для платників податків. І все через прийнятий 30.03.2020 р. законопроект № 3275, котрий очікує на підписання Президентом України.

Завдяки йому плату землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) не нараховують та не сплачують за період з 1 березня по 31 березня 2020 року. Тобто, фактично, квітень 2020 року виключили із пільгового періоду.

Аналогічне стосується об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб. Вони не є об'єктом оподаткування в період з 1 березня по 31 березня 2020 року. Про це йшлося у новині "Податкові зміни прийнято - що нового для бізнесу".

Якщо вказані платники податків уже подали уточнючу податкову декларацію та уточнили податкові зобов'язання за березень-квітень 2020 року, то доведеться знову подати уточнюючу податкову декларацію не пізніше 30 квітня, а саме - додати нарахування за квітень. За такі дії не штрафуватимуть.

Коли ж уточнюючу податкову декларацію ще не подавали, радимо не поспішати. А вже після опублікування Закону уточнити лише податкові зобов'язання за березень 2020 року.

У свою чергу податкові зобов'язання зі сплати плати за землю та з податку на нерухомість за податковий період квітень 2020 року у повному обсязі треба сплатити до 30 червня 2020 року. В такому випадку не буде жодних штрафів та пені.

Бухгалтер завжди має бути в контексті останніх нововведень, тому важливо тримати руку на інформаційному пульсі, особливо в режимі карантину. Залишатися в професійному полі зору допоможе Антикризовий пакет інформаційно-аналітичних продуктів від ЛІГА:ЗАКОН. Замовити.

Читайте також:

- "Ліміти для ФОП збільшили, а платників ЄСВ не штрафуватимуть до 31 травня";

- "Послаблення в оподаткуванні ПДВ на час карантину: кого торкнуться та як діятимуть";

- "Податківцям відвели два місяці на камеральні перевірки";

- "ТОП-5 прихованих загроз для бізнесу з прийнятого законопроекту № 3275".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини