Якщо простій підприємством оголошено безпідставно, то працівникам повинні сплатити середній заробіток за час вимушеного прогулу. Це слідує із постанови ВС/КЦС від 30.01.2019 р. у справі № 210/5853/16-ц.
Підприємство порушило процедуру оголошення простою для працівників, оскільки були відсутні передбачені ст. 34 КЗпП умови для оголошення простою. Тобто не мало місце зупинення роботи, яке викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.
Підприємство не довело, що роботи на виробництві були зупинені. Зміст розпоряджень, які оскаржувались, засвідчує, що функції та службові обов'язки позивачів (працівників підприємства) були покладені на інших працівників (працівників стороннього приватного підприємства). Ці відомості, а також зміст наказу по підприємству доводять, що проводилось скорочення чисельності штату працівників, які підлягали звільненню у передбаченому законом порядку. Тож зупинення робіт не мало місце, тому були відсутні підстави для оголошення простою, передбачені ст. 34 КЗпП.
Тому суд частково стягнув середній заробіток за час неправомірного оголошення простою відносно позивачів. Решта суми була раніше виплачена підприємством як простій у розмірі 2/3 тарифної ставки.
Робіть детальний аналіз судової практики щодо необхідних питань і швидко реагуйте на типові юридичні ситуації навіть у період карантину за допомогою комплексного антикризового пакету від ЛІГА:ЗАКОН. Оперативне, точність надійність у прийнятті важливих рішень. Замовити.
Аби не наражатись на трудові спори через карантин, ознайомтеся із актуальним матеріалом "Неоплачувана відпустка на час карантину від А до Я".