Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держава компенсуватиме роботодавцю дві третини ставки працівника під час карантину, але є нюанси

23 квітня 2020, 10:00
17750
0
Реклама

22 квітня Кабінет Міністрів України прийняв постанову "Про затвердження розміру, порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину". Ми вже інформували про відповідну ініціативу влади.

Постановою визначено розмір допомоги по частковому безробіттю за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки, але не більше розміру мінімальної зарплати.

Ця допомога надаватиметься на період карантину, а також протягом 30 днів після його завершення. За отриманням цієї допомоги малі та середні роботодавці можуть звертатися до центрів зайнятості.

Урядовий портал наводить слова міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігора Петрашка: "Ми закликаємо усіх роботодавців не звільняти людей, зберігати робочі місця. У разі вимушеного скорочення робочих годин для працівників або так званого часткового безробіття, уряд готовий компенсувати витрати на заробітну плату".

Додаткові подробиці про постанову навів у своєму Телеграм-каналі народний депутат О. Гончаренко:

- у разі вимушеного скорочення через карантин допомога надається територіальними органами служби зайнятості, в інших випадках роботодавцем (крім осіб, що працюють за сумісництвом);

- сума надається на строк скорочення діяльності плюс 30 днів після завершення карантину;

- роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплат у разі сплати єдиного внеску протягом шести місяців, що передують даті скорочення діяльності;

- роботодавець не може розривати трудовий договір з працівником, якому виплачувалася допомога протягом періоду, що дорівнює періоду виплати.

Роботодавцям та працівникам корисно знати про альтернативи в оформленні та оплаті праці під час загальнонаціонального карантину:

- "Карантин в садочку і школі: як оформити відсутність працівників на роботі";

- "Як оформити переведення працівників на дистанційну роботу на час карантину";

- "Проект № 3275 переписав умови праці під час карантину для роботодавців та працівників";

- "Неоплачувана відпустка на час карантину від А до Я";

- "ЄСВ та зарплатні податки в період неоплачуваної відпустки на час карантину".

І в поточній діяльності, і в критичних ситуаціях більше інформації щодо ефективної практики бухгалтерського та податкового обліку можна почерпнути в професійному рішенні для бухгалтера - одному інструмент із безліччю можливостей для бухгалтера та аудитора. Спробуйте прямо зараз і отримуйте рішення на свої питання.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини