Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінфін змінив порядок виплати авансу на відрядження для бюджетників

5 травня 2020, 09:45
6104
0
Реклама

Аванс на відрядження для держслужбовців та решти працівників бюджетних установ перераховуватимуть:

- на поточний рахунок працівника, операції за яким можуть здійснюватися з використанням платіжних карток

або

- на рахунок підприємства, що направляє працівника у відрядження, операції за яким можуть здійснюватися з використанням корпоративних платіжних карток.

Разом з тим, аванс можна видавати готівкою працівникам, яких у відрядження направляють держоргани і військові формування, утворені ними в установленому порядку установи та організації, на які законодавством покладено завдання і повноваження з розвідувальної, контррозвідувальної та оперативно-розшукової діяльності.

Такі зміни містить наказ Мінфіну від 13.04.2020 р. № 155, котрий скоригує норми Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон. Проте це аж ніяк не весь перелік змін.

Що стосується закордонних відряджень, то відрядженого забезпечуватимуть авансом у національній валюті держави, до якої його відряджають, або у доларах США/євро, або у гривневому еквіваленті за офіційним курсом НБУ, встановленим на день подання уповноваженому банку розрахунку витрат на відрядження.

Відрядженому працівнику відшкодовують понесені комісійні витрати у разі обміну валюти, суми комісійної винагороди за надані банком послуги, пов'язані з використанням платіжних карток та готівки (з урахуванням особливостей системи фінансових розрахунків у державі відрядження). Зокрема, відшкодовують витрати, пов'язані з:

- перерахуванням авансу на поточний рахунок працівника;

- поверненням коштів з рахунку працівника на відповідний рахунок підприємства;

- переказом грошових коштів електронними засобами - у безготівковій формі;

- проведенням безготівкових розрахунків у валюті, відмінній від валюти рахунку платіжної картки;

- отриманням готівки із застосуванням платіжної картки;

- конвертацією готівкової іноземної валюти у національну валюту держави відрядження;

- отриманням виписки банка-емітента платіжної картки.

Однак у відрядженого має бути документальне підтвердження оплати таких витрат.

Окрім вищевказаних змін, для закордонних відряджень передбачено, що при складанні авансового звіту перерахунок здійснених у відрядженні витрат, які підтверджено документально, здійснюють відповідно до фактичного обмінного курсу, застосованого банком, а у разі відсутності підтвердних документів про обмін валюти - зважаючи на крос-курс, розрахований за офіційним обмінним валютним курсом, встановленим НБУ на день затвердження такого звіту. Якщо для остаточного розрахунку за відрядження необхідно виплатити (перерахувати) додаткові кошти, виплату здійснюють в національній валюті України за офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на день затвердження керівником авансового звіту. Виплату (перерахування) зазначених коштів мають здійснювати до закінчення третього банківського дня після затвердження керівником авансового звіту.

Якщо є понадлімітні витрати у відрядженні, то дозвіл (погодження) керівника підприємства на відшкодування таких витрат оформлюється письмово за довільною формою.

Також уточнено й обсяг інформації, яку має містити наказ (розпорядження) про службові відрядження:

- мета виїзду, завдання (за потреби), пункт призначення (місто або міста призначення, інші населені пункти);

- найменування підприємства, установи або організації, куди відряджається працівник;

- строк (дата вибуття у відрядження та дата прибуття з відрядження);

- джерело фінансового забезпечення витрат на відрядження;

- а також за потреби інші ключові моменти (вид транспорту, інформація про додаткові обмеження щодо сум та цілей використання коштів, наданих на відрядження, у разі їх встановлення керівником), після затвердження кошторису витрат.

Якщо направляють працівника підприємства у службове відрядження за запрошенням, то подають його копію та за наявності програму заходів.

Зарплату можна перераховувати відрядженому працівнику на його поточний рахунок, операції за яким можуть здійснюватися з використанням платіжних карток, або у визначених законодавством випадках переказати поштою на прохання працівника за рахунок підприємства, що його відрядило.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін законодавства або появу роз'яснень податківців по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Щойно вони вступлять в силу - ви автоматично отримаєте сповіщення. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини