Медикам на самоізоляції від COVID-19 виплачуватимуть лікарняні у розмірі 100%

20.05.2020, 14:00
3764
0

При оформлені заяви-розрахунку роботодавець вказує причину непрацездатності – 11 (ізоляція від COVID-19)
При оформлені заяви-розрахунку роботодавець вказує причину непрацездатності – 11 (ізоляція від COVID-19)

Починаючи із 19.05.2020 р. на період самоізоляції під меднаглядом і перебування в закладах охорони здоров'я медичні працівники отримають від Фонду соцстрахування компенсацію 100% втраченого ними заробітку. Саме із цієї дати працює Закон України від 07.05.2020 р. № 587-IX.

Розмір допомоги для медичних працівників не залежить від тривалості страхового стажу, а кошти отримують на підставі лікарняного листка із зазначенням причини непрацездатності "ізоляція від COVID-19-11". При оформлені заяви-розрахунку роботодавець вказує причину непрацездатності - 11, тобто ізоляція від COVID-19.

Нагадаємо, що право на компенсацію заробітку, втраченого за час ізоляції від коронавірусної хвороби, мають всі застраховані особи. Розмір допомоги від Фонду соцстрахування для них становить 50% середнього заробітку незалежно від тривалості страхового стажу, починаючи з шостого дня непрацездатності (перші 5 днів оплачує роботодавець).

Джерело: сторінка Фейсбук Фонду соцстрахування.

Нагадаємо, що коронавірус офіційно визнано професійним захворюванням, але не для всіх.

Стежите за усіма новинами по темі "Зарплата та кадри"? Отримайте доступ до LIGA360 і відстежуйте інформацію за тематикою, обирайте ЗМІ, яким довіряєте та сформуйте свою індивідуальну стрічку новин. Отримайте вільний доступ до LIGA360, якщо користуєтеся принаймні одним з продуктів ЛІГА:ЗАКОН.

Зверніть увагу, що "карантинна" неоплачувана відпустка працівників не звільняє роботодавця від Звіту з ЄСВ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар

Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту