Якщо людям, які повертаються до роботи, не забезпечити належного захисту, нас може накрити другою хвилею пандемії, попереджає Міжнародна організація праці (далі - МОП). Про це інформує Держпраці.
Всім роботодавцям необхідно провести оцінку ризиків і завчасно забезпечити на своїх підприємствах найсуворіше дотримання правил охорони праці для того, щоб звести до мінімуму небезпеку зараження COVID-19 працівників, наголошує МОП.
Щоб гарантувати безпечне відновлення роботи і щоб уникнути її нових перебоїв МОП рекомендує:
1. Точно ідентифікувати і оцінити небезпеку зараження на всіх виробничих процесах і продовжувати робити це в міру повернення до роботи.
2. Вжити заходів до запобігання ризиків, адаптовані до особливостей кожного сектора, кожного робочого місця і категорії працівників. Такі заходи можуть включати:
- скорочення фізичних контактів між працівниками, підрядниками, клієнтами та відвідувачами, а в разі, коли такі контакти все ж мають місце, дотримання необхідної дистанції;
- забезпечення більш ефективної вентиляції робочих приміщень;
- постійне чищення поверхонь, забезпечення чистоти і гігієни приміщень, організацію необхідних умов для миття рук і дезінфекції.
3. У необхідних випадках безкоштовно забезпечувати працівників засобами індивідуального захисту.
4. Забезпечити умови для ізоляції ймовірно інфікованих і відстеження всіх їх контактів.
5. Забезпечити психологічну підтримку персоналу.
6. Забезпечити навчання, підготовку і наявність інформаційних матеріалів з охорони праці, в тому числі що стосуються дотримання особистої гігієни і використання на робочих місцях необхідних коштів, в тому числі засобів індивідуального захисту.
Про те, що має робити роботодавець під час карантину, читайте в матеріалі сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух". Для отримання доступу до цього та інших матеріалів видання "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.
Читайте також:
- "Коронавірус офіційно визнано професійним захворюванням, але не для всіх";
- "Держслужба зайнятості назвала ТОП-8 змін ринку праці після карантину";
- "ПФУ озвучив власні дані стосовно середньої зарплати у березні";
- "13 головних обов'язків роботодавця стосовно автотранспорту та водіїв під час карантину - Держпраці";
- "Через карантин змінилися строки звернення до суду за захистом порушених прав працівників".
Більше інформації про те, як бізнесу попередити наслідки кризової ситуації вже сьогодні, отримуйте у системах ЛІГА:ЗАКОН. Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте зважені рішення вже сьогодні.
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.