Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як залишити ФОП "без штанів" — Кабмін схвалив автоматизоване блокування будь-яких рахунків за борги

1.06.2020, 16:55
13586
0

Автоматизованість блокування рахунків при неспішності процедури оскарження може призвести до непередбачуваних наслідків
Автоматизованість блокування рахунків при неспішності процедури оскарження може призвести до непередбачуваних наслідків

КМУ на засіданні 27 травня схвалив підготований Мін'юстом законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо примусового виконання судових рішень та рішень інших органів". Про це інформує UBR.ua. Зауважимо, що повідомлень про таку ініціативу не було на сайтах КМУ чи Мін'юсту, відповідний законопроект не зареєстровано ще у ВРУ.

Законопроект пропонує автоматизувати арешт коштів на рахунках - він стане можливий у будь-якому виконавчому провадженні. У теперішній час це застосовується лише в рамках виконавчого провадження зі стягнення аліментів. Виконавець буде виносити постанову про арешт через автоматизовану систему виконавчого провадження, звідки ця інформація потраплятиме до банку, який і виконуватиме блокування рахунків боржника.

Окремі експерти вже висловили побоювання, що подібна автоматизованість може боляче вдарити по тим фізичним особам чи підприємцям, які усі кошти тримають на банківських рахунках. Додамо від себе, що особливо це буде відчутно, якщо автоматизована система виконавчого провадження не буде збалансована механізмом швидкого зняття арешту з рахунку, якщо для нього не було законних підстав. Тим більше, що боржник може й не знати про виникнення незначного боргу, якщо його не було повідомлено належним чином, приміром, про певний штраф, накладений якимсь органом влади. Тоді навіть невелика заборгованість стане причиною блокування значних сум на рахунках, в результаті чого буде поставлено під удар підприємницьку діяльність ФОП чи навіть нормальну життєдіяьність фізичної особи.

Варто зауважити, що у лютому цього року Мін'юст повідомляв, що система автоматизованого арешту коштів вже діє у Приватбанку, на черзі - ще біля двох десятків банківських установ. Щоправда, тоді у відомстві нарікали, що винесену постанову виконавець спрямовує до банківської установи простим поштовим відправленням. Тож часом постанова може містити помилки або взагалі "загубитися" і не надійти до банківської установи, а боржники тим часом виводять кошти з рахунків. Крім того іноді банки за змовою з боржником відмовляють у накладенні арешту з формальних підстав і повертають постанову про арешт коштів без виконання. Якщо ж орієнтуватися на інформацію про схвалений Кабміном 27 травня законопроект, то таких ситуацій з набранням чинності відповідним Законом вже не буде: банки отримуватимуть повідомлення від виконавців оперативно і не менш оперативно повинні будуть їх виконувати.

Читайте також:

- "Як банки заробляють на довірливих клієнтах і чи можливо з цим боротися - НБУ";

- "Відкрити рахунок скоро можна буде без відвідин банку - Мінцифра";

- "Як банки будуть повідомляти один одному про підозрілих клієнтів для блокування рахунків - НБУ";

- "Блокування рахунків у банку - не привід не платити податки";

- "Банк не вправі безпідставно блокувати рахунки клієнтів - Верховний Суд";

- "Виконавча служба не може арештувати рахунки для виплати зарплати".

Не дайте рейдерам нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-Маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа. Поставити на моніторинг зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар