Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Підприємства із часткою держави звітують із дивідендів по-новому

23.06.2020, 08:15
504
0

Діють зміни до ПКУ щодо адміністрування частини чистого прибутку (доходу) та дивідендів на державну частку
Діють зміни до ПКУ щодо адміністрування частини чистого прибутку (доходу) та дивідендів на державну частку

ДПС звернула увагу держпідприємств та госптовариств із часткою держави на останні зміни до ПКУ, які внесли Закони № 465 та № 466.

Передусім вони пов'язані із порядком подання до податкових органів розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку (далі - розрахунок).

По-перше, такий розрахунок прирівняли до податкової декларації. А це значить, що фінзвітність або звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати) є додатком до розрахунку та його невід'ємною частиною. Розрахунок складають наростаючим підсумком та подають до контролюючих органів разом з фінзвітністю.

По-друге, податкові (звітні) періоди для державних унітарних підприємств та їх об'єднань (які є платниками частини чистого прибутку (доходу)) - календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Термін подання такими платниками до контролюючих органів розрахунку, який розраховують наростаючим підсумком:

- за календарні квартал, півріччя, три квартали - 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду;

- за рік - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Для госптовариств з держчасткою у статутному капіталі податковий (звітний) період - календарний рік (незалежно від того, чи є вони платниками дивідендів на державну частку або частини чистого прибутку (доходу)) з поданням розрахунку до 01 липня року, що настає за звітним.

При цьому для госптовариств з держчасткою у статутному капіталі встановлений єдиний строк для сплати до бюджету дивідендів на державну частку та сплати частини чистого прибутку (доходу) - до 01 липня року, що настає за звітним.

По-третє, аби госптовариства з держчасткою у статутному капіталі змогли подавати до контролюючих органів розрахунку у строк до 01 липня 2020 року, ДПС буде забезпечить можливість заповнювати такими платниками необхідну інформації у додаткових полях електронної форми існуючого розрахунку (ідентифікатор форми J0108401).

По-четверте, відраховують до бюджету дивіденди на держчастку, і сплачують до держбюджету частини чистого прибутку (доходу) за підсумками 2019 року госптовариства в один строк - до 01 липня 2020 року.

Більш детальні роз'яснення наведені у листі ДПС від 09.06.2020 р. № 9109/7/99-00-05-05-01-07.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін законодавства або появу роз'яснень податківців по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Нагадаємо, що держпідприємства за 2020 рік віддадуть державі 80% прибутку.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар