Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Оновлять форму розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва

23.06.2020, 09:45
754
0

Бухоблікові зміни у 2019 році зумовили необхідність переглянути підходи у розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва
Бухоблікові зміни у 2019 році зумовили необхідність переглянути підходи у розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва

Платники єдиного податку четвертої групи підтверджують свій статус завдяки поданню Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва (далі - Розрахунок), в якому визначають частку сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік.

Визначають цю частку, розділивши доходи від реалізації сільськогосподарської продукції на усю суму доходів сільськогосподарського товаровиробника. Право на єдиний податок 4-ї групи виникає у разі, якщо частка доходів від реалізації сільськогосподарської продукції перевищує 75%.

Проте із 01.01.2019 р. діє міжнародний стандарт МСФЗ 16 "Оренда", а також внесли зміни, зокрема до П(С)БО 10 "Дебіторська заборгованість" та П(С)БО 11 "Зобов'язання". В результаті застосування вищезазначених стандартів бухобліку у сільськогосподарських виробників можуть виникати додаткові доходи від операцій, які напряму пов'язані із сільськогосподарською діяльністю, проте включають в загальну суму доходів і матимуть негативний вплив на частку сільськогосподарських доходів (наприклад, від переоцінки довгострокових зобов'язань за договорами оренди, дострокового припинення договорів оренди, або на всю вартість земельної ділянки, переданої в суборенду, дисконтування позик, залучених для виробництва сільськогосподарської продукції тощо).

Тому виникла необхідність викласти у новій редакції форму Розрахунку. Для цього Мінекономіки напрацювало відповідний проект наказу.

Максимально просто, а головне дистанційно та безпечно, можна подати всі види податкової звітності за допомогою сервісу Liga:REPORT. Скористайтеся тестовим доступом до сервісу Liga:REPORT і оцініть його переваги.

Порядок обрання або переходу на єдиний податок 4 групи описаний у статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН. Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар