Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Названо ТОП-6 причин відмов у реєстрації платником ПДВ

25.06.2020, 17:20
671
0

Почастішали випадки відмов у реєстрації платником ПДВ із причин неправильно сформованих документів
Почастішали випадки відмов у реєстрації платником ПДВ із причин неправильно сформованих документів

В ГУ ДПС у Луганській області пояснюють, що все частіше вимушені відмовляти суб'єктам господарювання у включенні їх до Реєстру платників ПДВ. Причина - збільшилась кількість подання платниками податків неякісних документів для реєстрації в якості платників ПДВ.

Результати розгляду за травень - червень 2020 року Реєстраційних заяв платника ПДВ за ф. 1-ПДВ показав основні причини для відмови платників ПДВ в реєстрації:

1. У заяві на реєстрацію платником ПДВ не зазначені обов'язкові реквізити, а саме:

- відсутня особа, яка подає заяву;

- відсутня дата підписання заяви;

- заява не підписана заявником.

2. Платник вже включений до Реєстру платників ПДВ.

3. Не дотримані строки (терміни) подачі заяви при добровільній реєстрації, встановлені п. 183.3 ПКУ та в заяві зазначена бажана дата реєстрації, що не відповідає вимогам п. 183.5 ПКУ (не відповідає даті початку податкового періоду (календарний місяць), з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ).

4. Реєстраційну заяву за ф. 1-ПДВ надіслали поштою, тож порушено вимоги п. 183.7 ПКУ. Проте для включення до реєстру платників ПДВ Реєстраційну заяву за ф. 1-ПДВ подають до контролюючого органу засобами електронного зв'язку.

5. Надана недостовірна інформація про причини реєстрації. Зокрема, вказано причину добровільної реєстрації відповідно до вимог п. 182.1 ПКУ, але відповідно до інформації Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб, особа є платником єдиного податку 3 групи зі ставкою 5%

6. При поданні реєстраційної заяви платник не надав контролюючому органу документи про підтвердження достовірності відомостей про відповідність особи вимогам, визначеним п. 181.1 ПКУ: документальне підтвердження сукупного перевищення загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, за останні 12 календарних місяців 1 млн гривень.

Платникам ПДВ на замітку аналітичні матеріли сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" (скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом):

- "Податкова накладна: порядок заповнення";

- "Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 1)";

- "Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 2)".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар