Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

За отримання доходу в статусі безробітного настане кримінальна відповідальність — Мінекономіки

9 липня 2020, 15:25
1485
0
Реклама

Мінекономіки разом із Державною службою зайнятості продовжує інформування щодо ключових питань, які стосуються втрати роботи, отримання фінансової допомоги або допомоги у пошуку нової роботи. Про це повідомляє Урядовий портал. Цього разу відповіли на три питання.

Чи відновили особистий прийом клієнтів центри зайнятості?

Переважна більшість центрів зайнятості продовжують працювати дистанційно, окрім центрів у Херсонській та Сумській областях, частково - у Луганській та Полтавській. Відкритий для клієнтів також Одеський міський центр зайнятості.

Можливість ведення особистого прийому громадян у центрах зайнятості залежить, насамперед, від епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні.

Як і раніше, ви можете зареєструватися в службі зайнятості як безробітний онлайн або залишити заяви безпосередньо в центрі зайнятості у скриньці для кореспонденції. Власники електронного цифрового ключа можуть подати заяви через додаток "Дія".

Чим загрожує зловживання статусом безробітного?

Державна служба зайнятості звертає увагу громадян України на необхідність добросовісного використання прав і обов'язків, пов'язаних з набуттям статусу безробітного. Непоодинокими є випадки, коли особи реєструються в службі зайнятості як безробітні, проте паралельно отримують дохід. Такі дії обертаються негативними наслідками, передусім, для самих безробітних.

Зареєстрований безробітний повинен повідомляти про:

- працевлаштування;

- укладання цивільної угоди про виконання роботи/надання послуг;

- започаткування власної справи.

Можливі наслідки зловживання статусом безробітного:

- скорочення тривалості виплат;

- стягнення неправомірно виплачених коштів;

- кримінальна відповідальність.

На який розмір допомоги по безробіттю люди можуть розраховувати?

Розмір допомоги по безробіттю розраховується для кожної особи індивідуально. Він визначається залежно від страхового стажу людини та її заробітної плати. Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру.

Максимальний розмір допомоги по безробіттю наразі становить 8 408 грн. (4 прожиткових мінімуми для працездатних осіб).

Розмір мінімальної виплати допомоги по безробіттю, що виплачується застрахованим особам в залежності від страхового стажу та заробітної плати, становить 1800 грн., а особам, виплати яким призначаються без урахування страхового стажу та заробітної плати - 1000 грн. (на період дії карантину + 30 календарних днів після його закінчення).

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів, а для осіб передпенсійного віку - 720 календарних днів.

Бухгалтерам, кадровикам і підприємцям радимо для практичного використання алгоритми модуля ситуацій ІПС ЛІГА:ЗАКОН:

- "Компенсація роботодавцям частини фактичних витрат, пов'язаних зі сплатою ЄСВ за кожну особу, працевлаштовану на нове робоче місце";

- "Звітність до Центру зайнятості про наявність вакансій і про вивільнення працівників";

- "Квота на працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню";

- "Розрахунок показників для заповнення Інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню";

- "Порядок заповнення й подання інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню";

- "Уникнення санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю";

- "Квота на працевлаштування осіб передпенсійного віку".

Для отримання доступу до документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини