Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Власникам невитребуваних ділянок та їх спадкоємцям потрібно поспішити з оформленням прав на землю — Мін’юст

17 липня 2020, 11:15
3691
0
Реклама

Міністерство юстиції на своїй Фейсбук-сторінці нагадало, що власники нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок або їх спадкоємці повинні оформити право власності на свої паї до 1 січня 2025 року. Якщо вимогу не буде виконано, вважатиметься, що власники ділянок автоматично відмовилися від землі, і вона перейде у комунальну власність територіальної громади.

Не дайте рейдерам нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-Маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа. Поставити на моніторинг зараз.

Щоб зареєструвати право власності на земельний пай, необхідно:

1. Звернутися до органів місцевого самоврядування з наступними документами:

- документом, що посвідчує право на земельну частку (пай);

- заявою про виділення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості).

За результатами розгляду зазначених документів орган місцевого самоврядування приймає рішення щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості).

2. Звернутись до землевпорядної організації для розроблення технічної документації на земельну ділянку. Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

3. Звернутися до суб'єкта державної реєстрації прав або нотаріуса для проведення державної реєстрації права власності на земельну ділянку. Для державної реєстрації прав заявник подає оригінали документів, необхідних для відповідної реєстрації, та документ, що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав.

Зверніть увагу: власник паю може звернутися до суду за визначенням додаткового строку на оформлення права власності. Органам місцевого самоврядування забороняється протягом 7 років з дня державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку, яка сформована з невитребуваних часток, передавати ці паї у приватну власність іншим особам, крім власників.

Настійливо рекомендуємо звернути увагу на наступну аналітику:

- "Орендуємо паї у фізосіб: що має знати аграрій";

- "Нормативна грошова оцінка одного гектара орендованих земель (паїв) - це скільки? ";

- "Фізособа здає земельну ділянку в оренду єдиннику 4-ї групи: як підтвердити право на пільгу";

- "Підприємство орендує паї в іншій місцевості: куди сплачувати ПДФО та військовий збір";

- "Земельний податок для єдинників: як сплатити й відзвітувати з 1 липня";

- "Сільгоспвиробник вирішив cтати єдинником 4 групи: особливості реєстрації";

- "Систематична несплата орендної плати - підстава для розірвання договору оренди".

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини