Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як відбувається автоматизований арешт коштів на рахунку боржника — Мін’юст

11 серпня 2020, 13:45
4002
0
Реклама

Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) розповіло про те, як відбувається автоматизований арешт коштів боржника. Варто нагадати, що Наказом № 1203/5 затверджено Порядок автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів.

Автоматизований арешт коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів передбачає накладення виконавцем арешту на кошти шляхом винесення постанов про арешт коштів боржника у формі електронного документа та прийняття їх до виконання банками.

Інформаційна взаємодія здійснюється за допомогою прикладного програмного інтерфейсу на центральному рівні в електронному вигляді інформаційно-телекомунікаційними засобами із застосуванням засобів технічного та криптографічного захисту інформації. Постанови про арешт коштів стають доступними для завантаження банками у день їх формування в автоматизованій системі виконавчого провадження та накладення на них кваліфікованого електронного підпису виконавця. Відповідальна особа банку виконує постанови про арешт коштів у порядку їх надходження.

Державний виконавець також за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження виносить постанову про зняття арешту з коштів, постанову про скасування постанови про арешт коштів, постанову про закінчення виконавчого провадження, постанову про повернення виконавчого документа стягувачу.

Не дайте рейдерам нажитися - поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-Маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа. Поставити на моніторинг зараз.

У разі виявлення порушення порядку накладення арешту постанову про зняття арешту з коштів виносить начальник відповідного відділу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець.

Система побудована таким чином, що банки можуть отримувати і обробляти усі постанови про арешт коштів, а не лише у виконавчих провадженнях про стягнення аліментів, адже відповідно до ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" банки зобов'язані накладати арешт за постановою державного виконавця, і законодавець дозволяє державним виконавцям надсилати до банків такі постанови у формі електронних документів.

На сьогоднішній день, така взаємодія при примусовому виконанні рішень здійснюється лише з двома банківськими установами: АТ КБ "ПриватБанк" та АТ "Універсал Банк".

Більше інформації про те, як бізнесу попередити наслідки кризової ситуації вже сьогодні, отримуйте у системах ЛІГА:ЗАКОН. Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте зважені рішення вже сьогодні.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини