Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Верховний Суд роз’яснив нюанси виплати допомоги по безробіттю при повторному зверненні

19 серпня 2020, 08:30
2130
0
Реклама

Під час розрахунку тривалості виплати допомоги у зв'язку з безробіттям упродовж встановленого законодавством дворічного періоду слід виходити із сумарної кількості календарних днів, протягом яких така допомога фактично виплачувалась. Водночас загальна тривалість виплати допомоги в разі безробіття не має перевищувати 360 календарних днів. При цьому слід враховувати усі випадки реєстрації (перереєстрації) безробітного з урахуванням днів скорочення тривалості виплати допомоги по безробіттю. Такий висновок бачимо в постанові Верховного Суду від 23.06.2020 р. у справі № 308/13678/16-а.

Більш ніж 70 млн судових рішень можна знайти у системі VERDICTUM. Бажаєте отримати тестовий доступ до системи VERDICTUM - тисніть сюди.

Позов до міського центру зайнятості у цій справі був зумовлений відмовою останнього у призначенні допомоги по безробіттю особі, яка раніше отримувала таку допомогу, після самостійного працевлаштування відмовилася від неї, а потім у межах дворічного строку з часу першого звернення до центру знову звернулася для отримання статусу безробітного. Загальна кількість календарних днів, протягом яких особі упродовж двох років виплачувалась допомога у зв'язку з безробіттям, становила 283 дні.

Суди усіх трьох інстанцій адміністративний позов задовольнили, оскільки дії відповідача щодо припинення виплати особі допомоги в разі безробіття є протиправними та суперечать положенням Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", оскільки, хоча й не закінчився дворічний строк після першого звернення особи за призначенням допомоги, однак сумарна кількість календарних днів, протягом яких така допомога виплачувалась позивачеві, є меншою за 360 днів.

Цей висновок ґрунтується на нормах ч.ч. 4, 5 ст. 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та абз. 1 п. 2 розд. ІІ Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності.

Детально про допомогу по безробіттю в сучасних умовах коронакризи читайте в матеріалах сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом:

- "Допомога по частковому безробіттю на період карантину: критерії для отримання";

- "Допомога по частковому безробіттю на період карантину: як отримати".

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Нагадаємо також, що з 10 серпня районні філії Київського міського центру зайнятості розпочали приймати громадян.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини