Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінфін пояснив деталі майбутніх податкових змін із 1 січня

22 вересня 2020, 10:30
2909
0
Реклама

Заступниця Міністра фінансів України Світлана Воробей розповіла про майбутні податкові новації, які запропонував Мінфін одночасно із внесення законопроекту про Державний бюджет на 2021 рік (№ 4000). Йдеться про законопроект № 4101 від 15.09.2020 р.

Мінфін запропоновав повернути мінімальну вартість дорогих авто, з яких необхідно сплачувати транспортний податок, до первісного значення, залучивши таким чином більше заможних громадян до наповнення бюджетів місцевих громад, оскільки цей податок є місцевим.

Запровадять перехідні процедури включення нових видів підакцизного палива до системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП СЕ). Зокрема можуть звільнити від штрафів підприємців, які у зв'язку з затримкою прийняття Закону № 466 та карантинними заходами COVID-19 не встигнуть до 30 листопада 2020 року підготуватися зареєструватися в системі СЕАРП СЕ або не встигнуть вчасно до 31 грудня 2020 року встановити витратоміри пального.

Сільгоспвиробників Мінфін запропонує звільнити від нарахування та сплати ПДВ у разі втрати ними врожаю або поголів'я сільськогосподарських тварин через настання форс-мажорних обставин, якими, наприклад, є цьогорічна засуха особливо у південних регіонах України.

Для бізнесу, що тільки розвивається, законопроект запропонував звільнення від ПДФО коштів державної підтримки, яку отримано не безпосередньо з бюджету, а від Фонду розвитку підприємництва або Фонду розвитку інновацій.

Неприбутковим організаціям спростять порядок звітування. Таким установам не потрібно буде періодично звітувати про використання доходів (прибутків), якщо вони не допустили порушення умов перебування у неприбутковому статусі.

Бізнесу, що з будь-яких причин має непогашений податковий борг, пропонується списати нараховані їм суми фінансових (штрафних) санкцій та пені, якщо такий платник податків протягом шести місяців добровільно погасить основну суму наявного в нього податкового боргу.

Крім того, до податкових органів часто звертаються громадяни щодо порушень порядку розрахунків і ліцензування, а також - щодо відмов офіційно оформлювати із ними трудові відносини. Однак через мораторій контролюючі органи позбавлені можливості перевірити суб'єктів господарювання, на яких отримані скарги. Тому Мінфін запропонував скасувати мораторій на податкові перевірки, який тривав майже півроку.

Також у пакеті змін до ПКУ запроваджується норма, що дозволить податковим органам, як органам стягнення, отримувати від банків та фінансових установ інформацію про наявність у боржників, по яких наявні рішення судів про списання боргів, кошти на рахунках у банку та банківських сейфах, що можуть бути джерелом погашення таких боргів перед державою. Ключове в цій пропозиції - наявність рішення суду про безспірність стягнення, для виконання якого держорган повинен мати інструмент і можливості.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін законодавства або появу роз'яснень податківців по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини