Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Підприємства можуть самостійно визначити умови оплати за роботу у відрядженні у вихідний день

28 жовтня 2020, 15:35
648
0
Реклама

Умови і розміри оплати праці працівників за період відрядження підприємства визначають самостійно в колдоговорі або іншому локальному акті підприємства.

Норми Інструкції № 59 поширюються лише на органи держвлади, підприємства, установи та організації, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за бюджетні кошти. Натомість госпрозрахункові підприємства питання стосовно відряджень мають врегулювати в колдоговорі підприємства з дотриманням мінімальних гарантій, встановлених законодавством.

При оплаті днів перебування у відрядженні враховують положення ст. 121 КЗпП, за якою працівникам, яких направляють у службове відрядження, оплату праці за виконану роботу здійснюють відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

Якщо ж працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні або святкові й неробочі дні, то компенсацію за роботу в ці дні виплачують згідно вимог ст. 107 КЗпП.

Джерело: лист Мінекономіки від 21.08.2020 р. № 3511-06/51797-07.

Всі бухгалтерські справи в порядку із LIGA360. Електронна звітність, перевірка контрагентів та уся інформаційно-правова база для впевненої роботи. Переконайтеся в надпотужних можливостях самі - замовляйте тестовий доступ до рішення LIGA360: Бухгалтер.

Як оплачують роботу у вихідний день працівникам із місячними окладами - читайте пояснення Мінекономіки.

Ну і збережіть собі норми тривалості робочого часу на 2021 рік.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини