Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У парламенті хочуть замінити безоплатну приватизацію землі монетизацією — Держгеокадастр

4 листопада 2020, 09:15
3202
0
Реклама

Об'єднані територіальні громади не зможуть продавати понад 2 млн га земель сільськогосподарського призначення, які отримають у користування після завершення місцевих виборів, а лише будуть здавати в оренду на прозорих аукціонах. Про це розповів голова Держгеокадастру Роман Лещенко, повідомляє Укрінформ.

"Вони [ ОТГ] стануть повними розпорядниками більш ніж 2 млн га. Зможуть користуватися самі й здавати в оренду через прозорий аукціон, але в Законі №552 ми чітко прописали, що землі державної та комунальної власності не є об'єктом купівлі-продажу. Другий варіант - поки діє законодавство щодо безоплатної приватизації згідно з Земельним кодексом, громади зможуть передавати ділянки громадянам України, в тому числі пільговим категоріям (учасникам бойових дій). Кожна громада буде таким своєрідним "Держгеокадастром" в частині розпорядження землями, зареєстрованими як комунальна власність", - заявив Лещенко.

За його словами, через побоювання корупційних ризиків на місцях, наразі у парламенті триває дискусія щодо реформування інституту безоплатної приватизації, у тому числі шляхом монетизації цієї пільги (в перш чергу ветеранам АТО/ООС).

"Але основний елемент наповнення бюджету громад, які знаходяться компактно в сільській місцевості - передача в оренду земельних ділянок через аукціони. Земельний податок на 100% іде до місцевого бюджету. Якщо ж громади все роздадуть, резерву для акумулювання коштів на розвиток ОТГ не залишиться", - сказав керівник Держгеокадастру.

Чорна п'ятниця наближається! Купуйте продукти і системи від ЛІГА:ЗАКОН для зручної бухгалтерської та підприємницької діяльності за найвигідніших умов. Для того, щоб ви не пропустили головну пропозицію року для професіоналів, заповніть форму заявки.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини