Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Проект Держбюджету-2021 пройшов перше читання: чи зміняться мінімалка та прожитковий мінімум

5 листопада 2020, 17:40
1618
1
Реклама

ВРУ схвалила висновки та пропозиції до проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", що рівнозначно прийняттю цього законопроекту у першому читанні.

Тепер Уряд повинен підготувати проект Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" до другого читання відповідно до Бюджетних висновків та подати його на розгляд ВРУ у двотижневий строк.

В ході розгляду проекту Держбюджету-2021 нардепи пропонують змінити розміри прожиткового мінімум, аніж ті, що початково пропонував Уряд.

Зокрема, Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів ВРУ вніс правку, за якою пропонують затвердити на 2021 рік прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі - 4332 гривні, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

- дітей віком до 6 років - 3531 гривня;

- дітей віком від 6 до 18 років - 4331 гривня;

- працездатних осіб - 4886 гривень;

- осіб, які втратили працездатність - 3182 гривні.

Проте такого роду правки враховані частково, а Уряду доручили опрацювати це питання.

Нагадаємо, що початковий варіант проекту Держбюджету-2021 пропонує мінімальну зарплату на 2021 рік у місячному розмірі: з 1 січня - 6000 гривень, з 1 липня - 6500 гривень.

Востаннє мінімальну зарплату підвищували із 1 вересня. Які показники змінилися, читайте у статті.

Одночасно Парламент підтримав зміни до Бюджетного Кодексу, запропоновані Мінфіном. Йдеться про прийняття у першому читанні проекту Закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України".

Вказаний законопроект передбачає важливі зміни до Бюджетного кодексу України, зокрема:

- розмежовує доходи і видатки між бюджетами районів і територіальних громад та врегульовує основи міжбюджетних відносин у зв'язку з новим адміністративно-територіальним устроєм;

- запроваджує автоматичний механізм повернення коштів, помилково та/або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів при використані єдиного рахунку платника податків;

- робить можливими операції із залучення Казначейством коштів ЄКР для покриття тимчасових касових розривів загального фонду державного бюджету.

Аналітика від ЛІГА:ЗАКОН, правова підтримка, персональні консультації та подання звітності. Усе це ми об'єднали в комплексному рішенні LIGA360: Бухгалтер для професіоналів своєї справи. Працюйте продуктивно - замовляйте доступ вже сьогодні.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини