Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінекономіки пропонує по-новому вирішувати трудові спори

10 листопада 2020, 09:25
1955
0
Реклама

Мінекономіки розробило черговий законопроект, який має переписати частину норм "застарілого" КЗпП. Цього разу мова піде про проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури вирішення індивідуальних трудових спорів".

Передусім він пропонує альтернативний спосіб вирішення індивідуальних трудових спорів, залучивши до цього процесу медіаторів.

Процедура медіації здійснюватиметься за взаємною згодою сторін індивідуального трудового спору. Для цього сторони індивідуального трудового спору укладатимуть з медіатором (медіаторами) договір про медіацію.

Водночас оновлять строки звернення до місцевих судів за вирішенням індивідуальних трудових спорів.

Працівник зможе звернутися до місцевого суду з позовом про:

- вирішення індивідуального трудового спору, в тому числі щодо незаконного, на його думку, припинення трудового договору, в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав;

- стягнення належних йому сум зарплати, гарантійних та компенсаційних виплат протягом року з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про таке порушення.

Якщо сторонами індивідуального трудового спору була ініційована процедура медіації, однак мирова угода за її результатами не була укладена, вони зможуть звернутися з заявою про вирішення індивідуального трудового спору до місцевого суду у місячний строк, з дня отримання акту про відмову сторін від підписання мирової угоди, складеного медіатором (медіаторами).

Ознайомтеся зі статтею "Звільненому працівнику своєчасно не видали трудову книжку: як діяти і що загрожує роботодавцеві" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух". Скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини