Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Охорона магазину вимагає показати сумку — чи правомірно це

10 листопада 2020, 14:45
5374
0
Реклама

Часто, роблячи покупки в магазинах/супермаркетах, ми спостерігаємо ситуацію, коли охоронник магазину оглядає сумки покупця, наполягає на тому, щоб він показав свої кишені або ж сам здійснює обшук. Та чи правомірні такі дії охоронника? Як уникнути неприємної ситуації? Консультує з цього приводу Координаційний центр з надання правової допомоги.

Діяльність працівника охорони магазину/супермаркету регулює Закон України "Про охоронну діяльність". За ним охоронник супермаркету - це персонал самого магазину або охоронної кампанії, який належить до суб'єкта охоронної діяльності, має відповідну ліцензію, здійснює заходи пов'язані з охороною майна супермаркету/магазину. Але чи дотримуються охоронники Закону та чи діють правомірно, коли взагалі обшукують та перевіряють сумки?

Отже, охорона не має права заглядати в сумку і здійснювати обшук. Це компетенція поліції. Тому, якщо охорона виявила щось підозріле за допомогою відеоспостереження (факт крадіжки) - повинна викликати поліцію.

У такому випадку охоронник може провести огляд, який полягає в тому, що покупця просять добровільно викласти речі з кишень та сумки для того, щоби виявити вкрадене. Після виявлення вкраденого повинні викликати поліцію.

Пам'ятайте! Огляд здійснюється за добровільною згодою покупця і в присутності свідків, якщо є конкретні докази.

Коли охоронник має право викликати поліцію?

1. Якщо продавці помітили факт крадіжки і повідомили про це охорону.

2. Камери відеоспостереження зафіксували факт крадіжки.

3. На виході з супермаркету спрацювала рамка сигналізації.

Зверніть увагу на статтю "Витрати на охоронну систему: як показати в обліку підприємства". Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Що робити покупцеві, якщо охоронці супермаркету підозрюють його у крадіжці, а покупець нічого не брав?

1. Вимагати, щоб надали покупцю докази факту крадіжки (записи відеокамер).

2. За жодних обставин не проходити до кімнати охорони.

3. Якщо ж охоронці надалі наполягають на обшуку - викликати поліцію.

Куди поскаржитись на дії охоронників? На протиправні дії охоронників можна поскаржитися до інспекції у справах захисту прав споживачів, звернутись зі скаргою до прокуратури чи поліції або ж із позовом до суду.

Сформувати безпрограшну позовну заяву? Зазирнути в майбутнє й наперед дізнатися рішення суду. Фантастика? Ні! Це нова реальність. ЛІГА:ЗАКОН презентувала Verdictum PRO - першу систему аналізу судових рішень із функціоналом передбачення вірогідності перемоги в суді за допомогою штучного інтелекту. Обирайте комплекс інформаційно-аналітичних продуктів LIGA360 зі знижкою 30% та отримайте доступ до інноваційної системи Verdictum PRO. Детальніше за посиланням.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини