Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи включати зовнішніх сумісників до розрахунку кількості штатних працівників — пояснення податківців

18 листопада 2020, 14:05
1049
0
Реклама

Зовнішніх сумісників не включають ані до середньооблікової кількості штатних працівників, ані до облікової кількості штатних працівників - відмічають в ГУ ДПС у Дніпропетровській області.

В цьому питання треба керуватися Інструкцією зі статистики кількості працівників, затвердженою наказом Держстату від 28.09.2005 р. № 286.

Згідно її п. 2.1 розділу 2 в облікову кількість штатних працівників включають усіх найманих працівників, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше, а також власників підприємства, якщо, крім доходу, вони отримували зарплату на цьому підприємстві, в т.ч. перебувають у відпустках для догляду за дитиною (пп. 2.5.9 розділу 2 Інструкції № 286). Однак не включають до облікової кількості штатних працівників, прийнятих на роботу за сумісництвом з інших підприємств (пп. 2.6.1 розділу 2 Інструкції № 286), тобто зовнішніх сумісників.

У свою чергу обчислюючи середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу, враховують усі категорії працівників облікового складу, зазначені у п. 2.4, 2.5 розділу 2 Інструкції № 286, крім працівників, які перебувають у відпустках у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством або колдоговором підприємства, включаючи тих, які усиновили новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку (пп. 2.5.8 - 2.5.9 розділу 2 Інструкції № 286).

Ознайомтеся зі статтями сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом:

- "Середня кількість працівників в еквіваленті повної зайнятості: алгоритм розрахунку";

- "Середня кількість працівників, ОКШП, СКШП: види показників і правила розрахунку";

- "Середня кількість працівників у податковій та фінансовій звітності".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини