Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Не подали декларацію або несвоєчасно відзвітували: яку податкову перевірку чекати

25 листопада 2020, 08:55
871
0
Реклама

Податківці прояснили, на яку перевірку чекати у разі неподання або несвоєчасного подання податкових декларацій (розрахунків). Докладно це розкрито у роз'ясненні ДПС із категорії 130.04 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) може бути предметом камеральної перевірки. Її проводять посадові особи контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення (п. 76.1 ПКУ). Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Камеральну перевірку податкової декларації або уточнюючого розрахунку можуть провести лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.

Документальну позапланову перевірку здійснюють, якщо платник податків не подав в установлений законом строк податкову декларацію, розрахунки, звітність для податкового контролю за ТЦУ відповідно до п. 39.4 ПКУ, якщо їх подання передбачено законом (пп. 78.1.2 ПКУ). Про такий вид перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Тривалість перевірок, визначених у ст. 78 ПКУ, не повинна перевищувати:

- 15 робочих днів для великих платників податків;

- 5 робочих днів - щодо суб'єктів малого підприємництва;

- 3 робочі дні - для ФОП, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах 3 - 8 п. 82.2 ПКУ;

- 10 робочих днів - інших платників податків.

Перевірити, чи потрапила ваша компанія до плану перевірок контролюючих органів, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT.

Стежите за усіма новинами по темі "Перевірки"? Отримайте доступ до LIGA360 і відстежуйте інформацію за тематикою, обирайте ЗМІ, яким довіряєте та сформуйте свою індивідуальну стрічку новин. Отримайте вільний доступ до LIGA360, якщо користуєтеся принаймні одним з продуктів ЛІГА:ЗАКОН

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини