Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як штрафуватимуть бізнес за порушення мовного законодавства — Уповноважений із захисту державної мови

Реклама

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь обговорив з представниками Європейської Бізнес Асоціації питання імплементації статті 30 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", відповідно до якої з 16 січня 2021 року сфера обслуговування має перейти на українську, інформує Урядовий портал.

Уповноважений зауважив, що за порушення суб'єктами господарювання відповідних норм Законом передбачені штрафні санкції. "Секретаріат Уповноваженого може здійснювати позапланові заходи контролю щодо порушень мовного закону. Якщо такі порушення протягом року будуть повторюватися і мати системний характер, ми маємо право накладати штраф. Здавалося б, комусь ця сума невелика (від 5100 до 6800 грн), але вона буде бити не стільки по кишенях бізнесу, скільки - по репутації. А це якраз те, що напрацьовується роками", - наголосив він.

"Проте, наше головне завдання - не штрафувати, а максимально допомогти сфері обслуговування підготуватися до 16 січня 2021 року, провести інформаційну й роз'яснювальну роботу. І у цьому ми хотіли б бачити представників бізнесу нашими партнерами", - підкреслив Тарас Кремінь.

Представники Європейської Бізнес Асоціації висловили свою підтримку Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" та заявили про готовність до тісної взаємодії в рамках імплементації статті 30 щодо переходу сфери обслуговування на українську.

Вибирайте сервіс CONTR AGENT, щоб перевірити, чи потрапила ваша компанія в план перевірок контролюючих органів. А дізнатися про дієві практики захисту від безпідставних претензій контролерів можна у системі судових рішень VERDICTUM. Тільки до Нового року купуйте зазначені рішення зі знижкою 30%.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини