Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Скорочено час для повідомлення роботодавцем про заплановане масове звільнення

20.01.2021, 10:00
6238
0

Зміни у законодавстві стосуються обов’язків керівника державної служби при вивільненні державних службовців
Зміни у законодавстві стосуються обов’язків керівника державної служби при вивільненні державних службовців

Державний центр зайнятості інформує, що до законодавства України внесено зміни щодо строків, у які роботодавці повідомляють центри зайнятості про заплановане масове вивільнення працівників.

Віднині роботодавці мають подавати до державної служби зайнятості інформацію про заплановане масове вивільнення державних службовців не пізніше ніж за 30 календарних днів до вивільнення у разі звільнення державних службовців відповідно до п. п. 1 и 1-1 ч. 1 ст. 87 Закону України "Про державну службу".

При цьому повідомлення про вивільнення інших категорій працівників у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації й надалі відбуватиметься не пізніше ніж за два місяці до звыльнення.

Ці зміни внесені Законом № 1030, який набрав чинності 20 грудня 2020 р.

Ухвалення цього Закону спрямоване на узгодження норм законодавства. Адже з 2 лютого 2020 р. набрали чинності зміни до трудового законодавства щодо обов'язків керівника державної служби при вивільненні державних службовців та особливостей такої процедури, що відрізняється від вивільнення найманих працівників.

Так, з ухваленням Закону № 378 статтю 49-2 КЗпП було доповнено частиною п'ятою. Відповідно до змін, вивільнення працівників, які мають статус державних службовців відповідно до Закону України "Про державну службу", здійснюється з урахуванням таких особливостей:

  • про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за 30 календарних днів;

  • у разі вивільнення працівників на підставі п. 1 ч. 1 статті 40 КЗпП (зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників) не застосовуються положення ч. 2 ст. 40 КЗпП (обов'язок роботодавця запропонувати іншу роботу при звільненні) та положення ч. 2 ст. 49-2 КЗпП (переважне право на залишення на роботі);

  • не пізніше ніж за 30 календарних днів до запланованих звільнень первинним профспілковим організаціям надається інформація щодо цих заходів, включаючи інформацію про причини звільнень, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про терміни проведення звільнень, а також проводяться консультації з профспілками про заходи щодо запобігання звільненням чи зведенню їх кількості до мінімуму або пом'якшення несприятливих наслідків будь-яких звільнень.

Рекомендуємо наступні матеріали сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" (скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом):

- "Помилки в разі звільнення, за які можливі штрафи Держпраці";

- "Ліквідація ТОВ: звільняємо працівників, проводимо розрахунки й завершуємо процедуру";

- "Припинення трудових відносин у разі ліквідації ТОВ";

- "Навчання працівників за рахунок підприємства: види й документальний супровід".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар