В ГУ ДПС у Черкаській області розповіли про алгоритм подання заяви про повернення надміру та/або помилково сплачених сум ЄСВ. Це досить актуально в умовах дії із 1 січня нових реквізитів рахунків для ЄСВ.
Керуватися треба нормами Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Мінфіну від 16.01.2016 р. № 6.
Повертають надміру та/або помилково сплачені суми ЄСВ у випадках надмірної або помилкової сплати ЄСВ та/або фінансових санкцій на:
- відповідний небюджетний рахунок "Рахунки для зарахування єдиного соціального внеску";
- невідповідний небюджетний рахунок "Рахунки для зарахування єдиного соціального внеску";
- на рахунок з обліку доходів бюджету;
- або у разі помилкової сплати податкових зобов'язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених ПКУ, на небюджетний рахунок "Рахунки для зарахування єдиного соціального внеску".
Суми ЄСВ повертають на підставі заяви платника про таке повернення (далі - Заява).
У випадках, передбачених пп. 1, 2 та 4 п. 5 Порядку № 6, Заява подають до контролюючого органу, на рахунок якого сплачено суми ЄСВ, за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку № 6.
Натомість у випадку, передбаченому пп. 3 п. 5 Порядку № 6, Заява подають до контролюючого органу за місцем обліку помилково сплачених сум ЄСВ у довільній формі із зазначенням суми та напряму повернення.
Заяву подають одним із таких способів:
- особисто платником ЄСВ чи уповноваженою на це особою;
- надсилають поштою;
- в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронних довірчих послуг.
Про правила повернення надміру сплачених сум податків читайте у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН. Для доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть оформити заявку на та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.