Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінфін роз’яснив застосування вимог трансфертного ціноутворення щодо звітності

Реклама

У Мінфіні повідомили, що наказом міністерства від 08.02.2021 р. № 67 затвердили Узагальнюючу податкову консультацію щодо деяких питань застосування правил трансфертного ціноутворення.

Консультація надає ґрунтовне роз'яснення на чотири питання, які стосуються:

  • особливостей застосування критеріїв пов'язаності осіб під час визначення діапазону рентабельності зіставних юридичних осіб;

  • переліку інформації, яку повинна містити документація з ТЦУ, з урахуванням змін, запроваджених Законом № 466;

  • порядку застосування штрафних санкцій до платників податків у разі проведення самостійного коригування ціни контрольованої операції за звітний 2019 рік та подання відповідного уточнюючого розрахунку після 1 жовтня 2020 року;

  • особливостей застосування критеріїв пов'язаності осіб при визначенні контрольованих операцій у 2020 звітному році у зв'язку зі змінами, запровадженими Законом № 466.

У частині особливостей застосування критеріїв пов'язаності осіб під час визначення діапазону рентабельності зіставних юридичних осіб роз'яснено, що платник податків застосовує критерії, передбачені абз. 4 пп. 39.3.2.9 ПКУ, за умови відсутності інформації, що свідчить про те, що зазначені юридичні особи здійснюють операції з пов'язаними особами.

Щодо переліку інформації пояснюється, що вимоги щодо обґрунтування у документації економічної доцільності контрольованої операції (економічної вигоди, що отримується в результаті здійснення такої операції) і наявності ділової мети, мають в обов'язковому порядку дотримуватися платниками податків при складанні документації з ТЦУ починаючи з 2020 звітного року. Водночас, щодо документації з ТЦУ за періоди до 2020 року, яка вже складена платником і зберігається ним до моменту одержання запиту про її подання контролюючому органу, платник може за власною ініціативою включити до такої документації обґрунтування економічної доцільності контрольованої операції (економічної вигоди, що отримується в результаті здійснення такої операції) і наявності ділової мети.

У частині застосування штрафних санкцій роз'яснено, що у разі здійснення платником податків самостійного коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов'язань за звітний 2019 рік штрафні санкції не застосовуються:

1) при поданні уточнюючого розрахунку не пізніше 1 жовтня 2020 року;

2) при поданні уточнюючого розрахунку після 1 жовтня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.

У відповіді на запитання щодо особливостей застосування критеріїв пов'язаності осіб при визначенні контрольованих операцій у 2020 звітному періоді, розглянуто практичні випадки, з якими може стикнутися платник податків, та надано детальні роз'яснення щодо визнання операцій контрольованими.

Більше про новації податкового законодавства - в аналітично-практичних публікаціях сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" (скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом або придбайте бухгалтерський cервіс "Інтербух"):

Подавайте звітність лише парою кліків з Liga360:Бухгалтер. До Ваших послуг - актуальні форми декларацій та звітів, автоматична перевірка помилок та експертна аналітика. Вам допоможуть алгоритми заповнення з посиланнями на нормативно-правові акти для кожного звіту. Замовте Liga360 сьогодні й позбавте себе рутини.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини