Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

До страхового стажу тепер зараховують період одержання допомоги по частковому безробіттю

15.02.2021, 12:15
54366
0

Крім трудової чи іншої діяльності особи до страхового стажу при обчисленні пенсії враховується також період одержання допомоги по безробіттю
Крім трудової чи іншої діяльності особи до страхового стажу при обчисленні пенсії враховується також період одержання допомоги по безробіттю

Федерація профспілок України інформує, що врегульовано питання про зарахування до страхового стажу періоду одержання допомоги по частковому безробіттю.

Страховий стаж для призначення пенсій обчислюється відповідно до ст. 24 Закону № 1058. Зазначеною статтею, зокрема, було передбачено, що крім трудової чи іншої діяльності особи до страхового стажу при обчисленні пенсії враховується також період одержання допомоги по безробіттю.

У подальшому було запроваджено допомогу по частковому безробіттю, проте зміни до статті 24 зазначеного вище Закону щодо врахування до страхового стажу періоду одержання допомоги по частковому безробіттю не вносилися. У 2020 році запроваджено допомогу по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабміном.

Врешті-решт Верховною Радою України було схвалено Закон № 1071, яким, зокрема, внесено зміни до абз. 3 ч.1 ст. 24 Закону № 1058, згідно з якими до страхового стажу при обчисленні пенсії, крім періоду отримання допомоги по безробіттю, зараховується і період отримання допомоги по частковому безробіттю, допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого КМУ для запобігання коронавірусу.

При цьому особи, яким призначено пенсію в період з 1 квітня 2020 року до набрання чинності Законом №1071 (тобто, 10 грудня 2020 року), мають право на перерахунок (відповідно до їх заяви) пенсії для врахування до страхового стажу періоду одержання допомоги по частковому безробіттю, в т.ч. на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Рекомендуємо матеріали сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" (скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом або придбайте бухгалтерський cервіс "Інтербух"):

- "Зарплатні орієнтири для роботодавця - 2021";

- "Єдина звітність ПДФО/ВЗ + ЄСВ: до чого готуватися";

- "Звітність із ЄСВ для ФОПів: особливості складання за 2020 рік";

- "Працівник на випробуванні: як визначити стаж для відпустки";

- "Нарахування лікарняних: які дані про страховий стаж використовувати";

- "Відпустка по догляду за дитиною: як визначати страховий стаж".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар