Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

При призначенні пенсії або лікарняних подають об'єднану звітність із типом "Довідковий"

Реклама

ПФУ пояснив деталі подання об'єднаної звітності із ПДФО та ЄСВ з типом "Довідковий".

Йдеться про заповнення оновленої форми податкового розрахунку, яку затверджено наказом Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773 (далі - податковий розрахунок). Саме цю звітністю подають вперше за І квартал 2021 року із ПДФО та ЄСВ.

Податковий розрахунок типу "Довідковий" подають платники ЄСВ з типом "Звітний", у додатках якого наявна інформація щодо призначення пенсії застрахованим особам або матеріального забезпечення, страхових виплат.

В рядку 035 додатка 1 до податкового розрахунку "Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам" (далі - Д1) обирається необхідна позначка:

- для призначення пенсії - у разі подання Д1 у складі податкового розрахунку з типом "Звітний" як "Довідковий" для призначення пенсії застрахованим особам. У цьому разі Д1 містить відомості для призначення пенсії по застрахованій особі, які подаються за період до дати формування заяви на призначення пенсії;

- для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат - у разі подання Д1 у складі податкового розрахунку з типом "Звітний" як "Довідковий" для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат застрахованим особам. У цьому разі Д1 має містити відомості для призначення інших соціальних виплат по застрахованій особі.

Тобто податковий розрахунок типу "Довідковий" подають упродовж звітного кварталу в разі призначення пенсії або інших соціальних виплат застрахованій особі.

Водночас при поданні податкового розрахунку за звітний квартал до нього та його складових необхідно включати відомості про нарахування ЄСВ щодо осіб, стосовно яких раніше було надано податковий розрахунок типу "Довідковий".

Відповідне роз'яснення містить лист ПФУ від 22.01.2021 р. № 2800-050102-1/2832.

Аналогічно пояснив також Мінфін у листі від 27.01.2021 р. № 11220-02-62/2362. В міністерстві наголосили, що для недопущення порушення прав застрахованих осіб на своєчасне отримання пенсійних та соціальних виплат було впроваджено податковий розрахунок та додатки до нього, що містять персоніфіковані відомості, з типом "Звітний" як "Довідковий".

Проте обидва відомства порадили з питань заповнення податкового розрахунку звертатися за консультаціями до ДПС.

Подавайте звітність в пару кліків з Liga360: Бухгалтер. Актуальні форми звітів до держорганів, автоперевірка помилок та експертна аналітика. Вам допоможуть алгоритми заповнення з посиланнями на нормативно-правові акти для кожного звіту. Замовте Liga360 сьогодні й позбавте себе рутини.

Читайте також:

- "У 2021 році звітуємо з ЄСВ за новими правилами - ДПС зробила акценти";

- "ДПС повідомила, що Звіт з ЄСВ за січень 2021 року подавати не треба";

- "За якою формою подати Звіт з ЄСВ, якщо його не подавали за звітні періоди до 2021 року - відповіли в ДПС".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини