Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Бізнес виступає проти запровадження кримінальної відповідальності за шахрайство з ПДВ

17.02.2021, 08:40
1526
1

Європейська Бізнес Асоціація переконана, що прийняття таких норм є неприпустимим
Європейська Бізнес Асоціація переконана, що прийняття таких норм є неприпустимим

Як ми вже повідомляли, нещодавно Рада встановила відповідальність за шахрайство з ПДВ. Йдеться про законопроєкт № 3959-1, яким запроваджуються зміни до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки. У разі остаточного ухвалення цей Закон набере чинності через три місяці з дня його опублікування, але не раніше дня прийняття рішення про початок діяльності Бюро економічної безпеки.

З цього приводу Європейська Бізнес Асоціація заявила: "На превеликий жаль, знов не обійшлося без одіозних статей, якими передбачається кримінальна відповідальність за шахрайство з ПДВ. Так, редакція законопроекту дозволяє розпочати кримінальне переслідування керівництва компанії лише на підставі факту подання заяви на відшкодування та рішення податкових органів щодо відмови у відшкодуванні до розгляду спору в судовому порядку".

В асоціації констатують: "Так, законотворці пропонують зміни, які дозволять порушувати кримінальні справи лише за фактом визначення правопорушення актом перевірки, що є неприпустимим. Наразі податкове законодавство надає можливість адміністративного та судового оскарження акту документальної перевірки і факти, зазначені в ньому, не можуть вважатись встановленими до моменту проходження всіх процедур оскарження такого акту. До того ж, запропоновані зміни до Кримінального кодексу дозволяють досить широко трактувати дії платників податків щодо "надання завідомо неправдивих відомостей" з боку слідчих органів та залишають великий простір для державних органів щодо можливих зловживань владними повноваженнями та здійснення тиску на платників податків. На практиці ж податкові органи часто виносять рішення щодо відмови у відшкодуванні ПДВ, в зв'язку з чим платники вимушені звертатися до суду для захисту своїх прав та повернення сум ПДВ".

На переконання представників бізнес-спільноти, такі норми законопроекту суперечать основним задекларованим напрямам діяльності влади: спрощення ведення бізнесу та неприпустимість тиску на бізнес. Європейська Бізнес Асоціація звернулася до народних обранців із закликом відкликати проєкт закону №3959-1.

Перевірити, чи потрапила ваша компанія до плану перевірок контролюючих органів, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT. А дізнатися про дієві практики захисту від безпідставних претензій контролерів - у системі судових рішень VERDICTUM.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар