Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Роботодавці можуть звертатися до МСЕК із конкретизацією особливих умов для працівника

10.03.2021, 08:50
3203
0

Держпраці нагадує про особливості умов праці осіб з інвалідністю
Держпраці нагадує про особливості умов праці осіб з інвалідністю

Документом, що підтверджує інвалідність та містить висновок щодо умов і характеру роботи, є довідка до акту огляду МСЕК - нагадують в Управлінні Держпраці у Рівненській області

Після встановлення інвалідності працівник має повідомити роботодавця про даний факт, та надати йому копію довідки до акта огляду МСЕК та індивідуальну програму реабілітації.

При отриманні копій вищезазначених документів роботодавець повинен проаналізувати рекомендації МСЕК, а саме:

• наведені висновки про умови та характер праці у довідці до акту огляду МСЕК (форма №157-1/о пункт 12);

• або ж висновки про умови та характер праці у повідомленні установи про результати огляду МСЕК (форма №162/о пункт 10).

Окрім довідки та повідомлення роботодавцю слід брати до уваги також індивідуальну програму реабілітації.

У випадку, якщо у довідці до акту огляду МСЕК у пункті 12 "висновок про умови та характер праці" вказано, що особа з інвалідністю може працювати в "особливих умовах праці" без конкретизації таких умов, або коли у названому розділі взагалі нічого не зазначено, або якщо відсутня індивідуальна реабілітаційна програма інваліда, роботодавець має право звернутися за роз'ясненнями до МСЕК, яка установила інвалідність та винесла (не винесла) такі трудові рекомендації. Тоді комісія повинна надати більш конкретні рекомендації щодо умов роботи працівника - особи з інвалідністю, або ж підтвердити, що він дійсно не може виконувати покладені на нього трудові обов'язки внаслідок стану здоров'я.

Звертаючись до МСЕК з проханням надати висновок щодо відповідності чи невідповідності стану здоров'я працівника, якому встановлено групу інвалідності, займаній посаді чи виконуваній роботі, потрібно детально описати умови праці, в яких працює даний працівник. Варто пам'ятати, що на стан здоров'я працівника прямо чи опосередковано можуть впливати різні умови праці, зокрема, температура та вологість повітря, фізичні навантаження, характер рухів чи робочих поз працівника, наявність у робочій зоні працівника шкідливих речовин чи інших небезпечних факторів, вібрації, шуму, випромінювань тощо.

Якщо у довідці до акта огляду МСЕК (висновку, програмі реабілітації) зазначено певні обмеження щодо умов та характеру праці, роботодавець зобов'язаний запропонувати працівникові іншу вакантну посаду чи легшу роботу, яка б відповідала висновкам, зазначеним у названих вище документах.

Докладніше про це читайте в матеріалі "Працівник отримав інвалідність: які дії роботодавця" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух". Скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом або придбайте бухгалтерський cервіс "Інтербух".


Увійдіть, щоб залишити коментар