Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Пенсійний фонд пояснив про сканування та надання йому документів щодо діяльності ФОПів

19.03.2021, 08:35
54106
2

Фізособа – підприємець не є найманим працівником, а забезпечує себе роботою самостійно
Фізособа – підприємець не є найманим працівником, а забезпечує себе роботою самостійно

Пенсійний фонд звернувся до питання, чи повинен ФОП робити собі запис в трудову книжку. Відповідь негативна, а все тому, що оскільки фізособа - підприємець не є найманим працівником, а забезпечує себе роботою самостійно, запис щодо підприємницької діяльності в своїй трудовій книжці він не робить.

Тоді які документи про трудову діяльність потрібно подати ФОПу для оцифрування, адже в Україні почався процес переходу до т.зв. електронних трудових книжок? У ПФУ відповідають, що для оцифрування підприємницької діяльності ФОПа через персональний кабінет на вебпорталі Пенсійного фонду України необхідно надати скан-копії:

  • витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про державну реєстрація як ФОП,

  • або довідки з Державної податкової служби про облік як суб'єкта підприємницької діяльності.

Ефективне управління бізнесом можливе з LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬ - унікальним комплексом інформаційно-аналітичних продуктів від ЛІГА:ЗАКОН, який допоможе бути в курсі всіх законодавчих змін та забезпечить надійне партнерство. Дізнайтеся більше про рішення LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬ. Ну а подавати звітність без помилок та вчасно вам допоможе онлайн-сервіс Liga:REPORT. У ньому є все, що справді потрібно підприємцю, - актуальні форми звітів з підказками, шаблони первинних документів, електронна книга обліку доходів. Переконайтеся самі.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар