Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Київ, Одеська, Київська та Сумська області опинилися в червоній зоні — тепер там буде обов’язково носити маски на вулиці

23.03.2021, 17:15
1046
0

Штраф за відсутність маски на відвідувачеві підприємства зараз становить для бізнесу від 3400 до 5100 грн
Штраф за відсутність маски на відвідувачеві підприємства зараз становить для бізнесу від 3400 до 5100 грн

Ми вже повідомляли, що Кабінет Міністрів України постановою від 22 березня 2021 р. № 230 знову змінив Постанову № 1236, тобто відкоригував правила карантину та обмежувальних протиепідемічних заходів.

Нагадаємо, зокрема, що за новими правилами у "червоній зоні" уже буде заборонено перебування на територіях загального користування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно. Чому це важливо? Бо фактично ця вимога уряду означає загальний обов'язок для "червоної зони" перебування на вулицях та в парках у масках чи інших ЗІЗ. Раніше обов'язок носити маски, які б закривали повністю ніс та рот, був встановлений для усіх карантинних зон щодо перебування у приміщеннях підприємств, установ та організацій, а також у громадському транспорті.

Річ у тім, що поняття "територія загального користування" передбачено у Законі про благоустрій населених пунктів. Його п. 1 ч. 1 ст. 13 включає до таких територій наступні об'єкти:

  • парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики;

  • пам'ятки культурної та історичної спадщини;

  • майдани, площі, бульвари, проспекти;

  • вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;

  • пляжі;

  • кладовища;

  • інші території загального користування.

Поза територіями загального користування указаний Закон називає такі об'єкти благоустрою: прибудинкові території; території будівель та споруд інженерного захисту територій; території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.

Які ж регіони зараз перебувають чи незабаром потраплять до "червоної зони"? Згідно з рішенням засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 20.03.2021 р. із 23 березня червоний рівень епідемічної небезпеки встановлено для Києва та Одеси. Згідно з рішенням від 22.03.2021 р. із 24 березня його встановлять для Київської та Сумської області.

Також за офіційною інформацією МОЗ станом на 23 березня "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 запроваджено на Івано-Франківщині, на території Чернівецької області, Житомирської області, Закарпатської, Львівської областей.

Нагадаємо, що згідно з ч. 2 ст. 44-3 КпАП перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу від 170 до 255 грн.

Своєю чергою, за п. "є" ч. 2 ст. 36 Закону про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя юридична особа чи фізична особа-підприємець заплатить штраф у розмірі від 3400 до 5100 грн за допуск особи у громадські будинки, споруди, де здійснюється обслуговування населення, та громадський транспорт у період дії карантину, без попередження, донесеного в будь-якій формі та в будь-який спосіб, про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіратор або захисну маску, що закриває ніс та рот, у тому числі виготовлені самостійно, та/або за відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без вдягнутих ЗІЗ (усне зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення обслуговування, виклик представника Нацполіції з повідомленням про адміністративне правопорушення).

Якими будуть наступні рішення влади? Користуйтеся екосистемою LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів та інших нормативно-правових актів, що можуть вплинути на ваш бізнес та ведення обліку. Замовити прямо зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар