Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Із 1 квітня в Україні діє нова система оплати за лікування — що змінилося

6.04.2021, 09:44
33636
0

Керівник НСЗУ розповів про зміни в медицині з 1 квітня: тарифи, нові підходи, перевірки
Керівник НСЗУ розповів про зміни в медицині з 1 квітня: тарифи, нові підходи, перевірки

Із 1 квітня в Україні почала діяти нова програма медичних гарантій - нові правила оплати за лікування. Про її головні нюанси в інтерв'ю для LIGA.net розповів керівник Національної служби здоров'я Андрій Віленський.

Перш за все сімейним лікарям запровадять стимули - доплати за умови виконання договору. Таким показником для доплат буде вакцинація дітей до шести років КПК (кір, паротит, краснуха), оскільки Україна входить до списку країн з низьким рівнем вакцинації. Його оцінюватимуть раз на три місяці. Платитимуть за результатами такої оцінки з 1 вересня. Сума - 5 % від оплат НСЗУ, проведених за ці періоди.

Також НСЗУ починає проводити активний моніторинг сімейної медицини як цифровими інструментами (бачать статистику і моделі поведінки), так і виїздом на місце. Такі візити допомагають перевірити чи дотримано вимоги щодо безбар'єрного входу, графік роботи медзакладу тощо. Щоправда, у НСЗУ обмежені інструменти впливу на недобросовісні медзаклади: жорсткий інструмент - припинення виплат і розірвання договору, але є ще інші інструменти, зафіксовані в договорі, - план виявлення і усунення недоліків, штрафні санкції, якщо недоліки не усунули.

Що змінилося для лікарень і лікарів з 1 квітня 2021 року? З'являються доплати за пріоритетні послуги, насамперед інфаркт, інсульт, пологи та неонатальну допомогу: тарифи будуть відрізнятися через складність випадку, лікування, за більш технологічні методи, які дозволяють пацієнту мати шанси вижити і не отримати інвалідність. Тобто зараз тарифи різняться залежно від того, яку допомогу пацієнт отримує. Раніше єдиний тариф не впливав на тактику лікування, не було додаткових стимулів у лікаря.

Аналогічно підвищуються тарифи на онкоскринінги (п'ять ендоскопічних послуг і мамографію), встановлено коефіцієнт для патогістологічного дослідження.

На пологи підвищено тариф - 10382 грн. Заклад, який і приймає пологи, і надає неонатальну допомогу, отримує підвищувальні коефіцієнти з оплат цих пакетів - 1,046. Цим стимулюють на надання комплексів послуг.

Як змінюють роботу швидких? Вони отримуватимуть доплату за виконання умов договору. Для швидких це буде транспортування пацієнтів з підозрою на інфаркт/інсульт у заклади, які мають договори з НСЗУ на ці пакети послуг. Щоб пацієнт потрапив саме туди, де є необхідна меддопомога.

В інтерв'ю голова НСЗУ також розповів, що чекає решту медицини - консультації вузьких фахівців та "операції одного дня". Стосовно лікування ковіду посадовець наголосив: для пацієнтів з коронавірусною хворобою діє програма медгарантій у повному обсязі, не лише "ковідний пакет". Держава вже заплатила за лікування пацієнта, і тест ПЛР на це не впливає, просто можуть змінюватися умови чи способи надання меддопомоги. Якщо лікар визначив, що потрібна ще інша спеціалізована допомога, для цього є електронне направлення, яке вказує, що людині потрібні такі послуги. Лікар документує, і за цим направленням меддопомога надається безоплатно.

Перевіряйте, чи потрапила ваша компанія до плану перевірок контролюючих органів, за допомогою сервісу CONTR AGENT, для якого можна оформити заявку на тестовий доступ. Тут можна легко налаштувати моніторинг компаній та ФОПів і отримувати email-сповіщення про оновлення їхніх реквізитів, нове керівництво, відкриття щодо них судових справ. А ще тут можна переглянути історію змін для 6,5 млн юросіб та ФОПів. Придбайте CONTR AGENT прямо сьогодні.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар