Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Для переїзду за кордон потрібно задекларувати свої доходи — ДПС

6.04.2021, 17:10
2817
0

Заява та Декларація подаються платником податків (уповноваженим представником) до контролюючого органу за місцем податкового обліку
Заява та Декларація подаються платником податків (уповноваженим представником) до контролюючого органу за місцем податкового обліку

Головне управлінні ДПС у Полтавській області нагадує, що відповідно до п. 179.3 ПКУ, платники податку - резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати до контролюючого органу декларацію про майновий стан і доходи не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. Тобто, фізичній особі необхідно подати до податкових органів податкову декларацію про майновий стан і доходи, що є обов'язковою умовою для отримання довідки про відсутність податкових зобов'язань, яка подається до митних органів під час виїзду за кордон на постійне місце проживання.

Форма Декларації затверджена наказом № 859. Декларація подається за три останні звітні податкові періоди (у разі наявності невиконаного обов'язку з подання) та за звітний період поточного року (з початку поточного року до строку, на який припадає день подання такої Декларації).

За зверненням платника податку контролюючий орган, до якого було подано Декларацію, видає Довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або про відсутність податкових зобов'язань) за формою, затвердженою наказом № 568 (п. 179.12 ПКУ).

Відповідно до пп. 2 - 4 Порядку № 568 Довідка видається безоплатно на підставі заяви платника податків про видачу Довідки за формою, наведеною у додатку до Порядку № 568, та поданої Декларації. Заява та Декларація подаються платником податків (уповноваженим представником) до контролюючого органу за місцем податкового обліку. Заява складається з обов'язковим посиланням на відповідний пункт ПКУ, яким передбачено видачу контролюючим органом Довідки, та зазначенням найменування підприємства (установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано платником податків. Таку заяву можна також подати до податкового органу засобами електронного зв'язку в електронній формі.

Згідно з п. 7 Порядку № 568 Довідка видається контролюючим органом за місцем податкового обліку платникам податку - резидентам, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання та які звернулися відповідно до п. 179.3 ПКУ, - протягом тридцяти календарних днів після надходження Декларації та сплати належної суми податку на доходи фізичних осіб, військового збору.

Довідка видається у паперовій та/або електронній формах за відсутності заборгованості зі сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору (для платників податку, визначених п. 179.3 ПКУ). Така, довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі за наявності документа.

Як бухгалтеру встигнути за щоденним потоком інформації? Зарплата й кадри, податки, бухоблік - ексклюзивну аналітику щодо цих питань ви отримаєте у LIGA360. Замовляйте тестовий доступ уже сьогодні.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар