Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Урядові новації для субсидій — нові заявки з травня, позбавлення за депозити і купівлю валюти

Реклама

Починаючи з травня отримувачі субсидій повинні будуть подати нову заявку на її отримання. Заявки можна буде надіслати протягом наступних 5 місяців, зокрема онлайн або поштою. Про це зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час вступної промови на засіданні уряду 28 квітня.

Прем'єр-міністр зауважив, що наразі 92% отримувачів субсидії отримують її у грошовій готівковій формі. З травня всі 100%, за його словами, будуть отримувати субсидію "живими" грошима.

"Також, вводяться деякі нові правила щодо тих, кому субсидія призначатися не буде. Якщо ви маєте на депозитному рахунку в банку більше 100 тисяч гривень, купуєте нову автівку або валюту одноразово на суму понад 50 тисяч гривень - вам субсидію не призначать", - наголосив очільник уряду.

Нагадаємо, що ми вже розповідали про те, що уряд раніше ухвалив скасування субсидій для окремих категорій отримувачів. Текст цього рішення від 14 квітня так і не оприлюднено, але вже з'явилася певна інсайдерська інформація. Так, "Сьогодні" інформує, що субсидії будуть відбирати за:

  • наявність банківського депозиту на суму понад 56 тис. грн (щоправда не зрозуміло, як це коригується з нормами закону про банківську таємницю, які приховують інформацію про депозити від третіх осіб);

  • придбання валюти на значну суму ("Ми виявили, що за минулий рік 830 одержувачів субсидій купили валюти на 139,9 млн грн", - пояснив це правило заступник міністра фінансів Роман Єрмолічев. Ось так 830 недобросовісних одержувачів кинули тінь на 4 млн тих, кому призначено субсидію. Але технологія отримання такої інформації все одно ще не зрозуміла - зокрема для випадків купівлі в обмінниках незначними сумами);

  • поїздки за кордон (без деталей складно зрозуміти, як це застосовувати, адже поїздка могла бути по роботі чи для лікування, зокрема дітей).

Ще одне нововведення: уряд скасував комісії, які дозволяли призначати субсидії в окремих випадках.

Якими будуть наступні рішення влади? Користуйтеся екосистемою LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів та інших нормативно-правових актів, що можуть вплинути на ваш бізнес та ведення обліку. Замовити прямо зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини