Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Київський метрополітен і Київпастранс хочуть підняти вартість проїзду до 21 та 25 грн відповідно

Реклама

Комунальні підприємства "Київський метрополітен" і "Київпастранс" звернулися до Київської міської ради та міського голови зі спільною вимогою підняти розмір плати за проїзд громадським транспортом столиці або виділити додаткові кошти із бюджету міста для підтримки підприємств.

Так, Київський метрополітен повідомляє, що у 2020 році пасажиропотік у метро скоротився удвічі у порівнянні з 2019 роком, за 4 місяці цього року метрополітен перевіз всього 85,2 млн пасажирів. "Ми бачимо два можливих шляхи розв'язання цієї ситуації: підтримка метрополітену коштами міського бюджету, на що мінімально необхідно 1 млрд 514 млн гривень, або перегляд існуючого тарифу на перевезення пасажирів", - заявляють на підприємстві. За їх розрахунками у 2021 році економічно обґрунтований тариф на перевезення пасажирів у метро становить 21,05 грн.

Своєю чергою, у "Київпастрансі" обурюються, що через карантинні обмеження пасажиропотік у наземному транспорті скоротився на 39%, що призвело до зменшення доходів. Водночас зросли тарифи на електроенергію для підприємства, вартість води, мінімальна заробітна плата, вартість запасних частин, матеріалів та комплектуючих частин. Там стверджують, що економічно обґрунтовані тарифи на 2021 рік такі: 25,18 грн - на проїзд наземними видами транспорту (трамвай, тролейбус, автобус) та 78,90 грн - на проїзд міською електричкою.

Також комунальники обурюються через відставання середньої зарплати своїх працівників від середньої зарплати у Києві.

Ефективне управління бізнесом можливе з LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬ. Унікальний комплекс інформаційно-аналітичних продуктів від ЛІГА:ЗАКОН допоможе бути в курсі всіх законодавчих змін та забезпечить надійне партнерство завдяки унікальному модулю БІЗНЕС-РОЗВІДКА. Дізнайтеся більше про рішення LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини