Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

За порушення Закону про заборону пластикових пакетів фірму чи ФОПа оштрафують до 34 тисяч грн — Держекоінспекція

Реклама

Як ми вже повідомляли, Верховна Рада проголосувала за ухвалення Закону "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України" (законопроект №?2051?1) у другому читанні. Закон вводить штраф на суму до 34 тисяч гривень за розповсюдження пакетів-"маячок".

"За незаконне розповсюдження пластикових пакетів для суб'єктів господарювання вводиться значний адміністративно-господарський штраф - від 8,5 тисячі до 17 тисяч гривень, а в разі повторного правопорушення стягнення сягне 34 тисяч гривень", - підкреслив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

Загалом законопроект передбачає, що найближчим часом в магазинах та закладах громадського харчування буде заборонено безкоштовно розповсюджувати легкі пластикові пакети товщиною до 50 мікрометрів. При цьому продавці не матимуть права спонукати клієнтів до покупки пакетів.

Також під заборону потрапляють оксорозкладні пластикові пакети, що розкладаються на мікропластик, який легко потрапляє у землю та воду, забруднюючи довкілля.

"Законопроект робить виключення для пластикових пакетів, обмежених розмірами 25x345x450 міліметрів, що використовуються для пакування м'яса, риби, продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою. Їх заборона планується після 2023 року, коли ринок зможе запропонувати альтернативні варіанти", - додав Андрій Мальований.

Якими будуть наступні рішення влади? Користуйтеся екосистемою LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів та інших нормативно-правових актів, що можуть вплинути на ваш бізнес та ведення обліку. Замовити прямо зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини