Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Видавати копію наказу про звільнення тепер обов’язково

Реклама

Федерація профспілок України нагадує, що із 10.06.2021 року діє Закон № 1217, яким впроваджено облік трудової діяльності працівника в електронній формі.

Роботодавців, зокрема, зобов'язали в день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, провести з ним розрахунок у строки, зазначені у ст. 116 КЗпП, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, яку зберігає працівник.

Тому із 10.06.2021 року видавати копію наказу про звільнення необхідно за будь-якої підстави звільнення працівника. До появи Закону № 1217 копію наказу при звільненні працівника з ініціативи роботодавця видавали обов'язково, а з інших підстав (за власним бажанням, за угодою сторін тощо) - на вимогу працівника.

Окрім того, в Федерації профспілок України звернули увагу, що новий порядок ведення трудових книжок працівників Урядом ще не прийнятий. Проте ПФУ розробив порядок оцифрування відомостей із трудових книжок.

Хочете читати всі бухгалтерські видання та новини на єдиній платформі? Спробуйте систему LIGA360: Бухгалтер. Тут можна налаштувати персональну стрічку новин з улюблених видань та слідкувати за актуальними темами бухобліку. Замовляйте тестовий доступ за посиланням.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини