Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Восени податкова почне жорстко питати про джерела походження статків – нардеп критикує закон про одноразове декларування

Реклама

Ухвалений днями закон про так зване добровільне декларування - це аж ніяк не про добровільне декларування. І зовсім не про податкову амністію. Про це заявила народний депутат Ніна Южаніна.

На її думку, це спроба зобов'язати середній клас заднім числом сплатити додатково 5% збору за активи, накопичені впродовж всієї незалежності України: гроші, квартири, дачі, машини.

"Інший бік податкової амністії люди відчують не відразу, але може бути запізно. У вересні 2022 року завершиться період "добровільності" і тих, хто не подасть декларацію, податкова спитає про джерела походження їхніх статків. Якщо ж документального підтвердження придбання активів у людей немає (адже вони не зобов'язані зберігати документи довше, ніж три роки), сплатити доведеться вже не 5%, а 18%. І годі буде знайти правду в "найсправедливіших" українських судах", - пояснює народний депутат.

За словами Н. Южаніної, законопроектом №5153 передбачено подальше посилення контролю за повнотою оподаткування доходів фізичних осіб (про що уряд має розробити окремий законопроект).

Якими будуть наступні рішення влади? Користуйтеся екосистемою LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів та інших нормативно-правових актів, що можуть вплинути на ваш бізнес та ведення обліку. Замовити прямо зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини