Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Із 11 липня розпочинається 3-місячна кампанія обов’язкового розкриття структури власності та кінцевих власників підприємств – що робити

Реклама

Міністерство фінансів нагадує, що 11 липня розпочнеться кампанія розкриття суб'єктами господарювання своєї структури власності та кінцевих бенефіціарів. Так, з 11 липня 2021 року набирає чинності Положення про форму та зміст структури власності, затверджене наказом Мінфіну від 19.03.2021 р. № 163. Попри давню дату, воно було зареєстровано Мін'юстом лише 8 червня, а опубліковане 11 червня. Даний наказ зобов'язує всі вітчизняні компанії з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника в обов'язковому порядку надавати відповідну інформацію державному реєстратору.

Своєю чергою, Мін'юст інформує, що всі юридичні особи, щодо яких в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) мають міститися відомості про кінцевих бенефіціарних власників (далі - КБВ) та які зареєстровані до 08.06.2021 р., з 11.07.2021 р. протягом трьох місяців мають подати державному реєстратору документи для оновлення в ЄДР відомостей про КБВ. Таким чином, у період з 11 липня 2021 року по 10 жовтня 2021 року (включно) необхідно здійснити оновлення в ЄДР відомостей про КБВ, а отже потрібно подати державному реєстратору:

  • заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) - форма 2 або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи - громадського формування - форма 4;

  • витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження, - у разі коли засновником юридичної особи є юридична особа - нерезидент;

  • нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, - для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізичної особи - резидента.

Оновлення в ЄДР відомостей про КБВ можливо як під час проведення окремої реєстраційної дії відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону про реєстрацію, так і при вчиненні інших реєстраційних дій, при вчиненні яких передбачено подання документів для встановлення відомостей про КБВ. Наприклад, якщо у юридичної особи є потреба внести зміни до відомостей про свій відокремлений підрозділ чи перейти на діяльність на підставі модельного статуту, у формі заяви щодо державної реєстрації юридичної особи заявник у блоці "Стан відомостей про кінцевого бенефіціарного власника" може обрати поле "потребують оновлення" та заповнити відповідні сторінки заяви з оновленими даними про такого КБВ.

Важливо, що адміністративний збір не буде справлятися у разі подання державному реєстратору інформації про КБВ в обсязі, визначеному Законом про реєстрацію, протягом трьох місяців з дня набрання чинності Наказом про структуру власності, тобто по 10 жовтня 2021 року (включно).

Разом з тим, у разі одночасного внесення інших змін до відомостей ЄДР про юридичну особу чи починаючи з 11.10.2021, адміністративний збір буде справлятися у розмірі, встановленому ст. 36 Закону про реєстрацію.

Також, Мін'юстом підготовлено відповідне роз'яснення (лист від 11 червня 2021 року № 5178/8.4.4/32-21). Зокрема, вказали: структура власності готується в довільній формі та є схематичним зображенням, на якому відображаються всі особи, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами. У структурі власності потрібно зазначити розмір участі кожного з власників, а також вказати осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи. Крім того, необхідно зазначати опис здійснення та характер вирішального впливу КБВ на діяльність юридичної особи. До речі, зі зразками складання схематичного зображення структури власності можна ознайомитися на офіційному вебсайті Мінфіну.

Зверніть увагу, що згідно з нормою ч. 6 ст. 166-11 КпАП неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої Законом про реєстрацію інформації про КБВ юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей КБВ юридичної особи тягне за собою накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, вповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від 17000 до 51000 грн.

Як контролювати зміни статусу ваших партнерів та конкурентів? У системі CONTR AGENT можна легко налаштувати моніторинг компаній та ФОПів і отримувати email-сповіщення про оновлення їхніх реквізитів, нове керівництво, відкриття щодо них судових справ. А ще тут можна переглянути історію змін для 6,5 млн юросіб та ФОПів. Придбайте CONTR AGENT прямо сьогодні.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини