Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Міністр аграрної політики рекомендує не поспішати продавати землю

Реклама

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко повідомив, що його міністерство прогнозує: середня вартість гектара земель сільськогосподарського призначення з відкриттям ринку буде на рівні близько 50 тисяч гривень (приблизно $1800) та зростатиме на 5-10% кожного року.

Згідно з Законом про ринок землі до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку. За словами Р. Лещенка, в середньому це приблизно 28 тисяч гривень за гектар.

Слідкуйте за реєстраційними змінами нерухомості та землы в системі SMS-Маяк. Захистіть свій бізнес від рейдерства та шахраїв!

"Але ми вважаємо, що в Україні ніхто глобально не буде за такі кошти відчужувати своє право власності, оскільки всі розуміють, що земля в країні недооцінена. Наші соціологічні дослідження показують, що у людей є завищене очікування вартості землі, і менше 5% громадян розглядають теоретичну можливість розпорядитися своєю власністю шляхом відчуження в перший рік роботи ринку", - розповів міністр. Згідно з прогнозом Мінагрополітики, середня сума угоди по Україні буде на рівні близько 50 тисяч гривень.

"Сьогодні світові ціни на сільськогосподарську продукцію б'ють рекорди, в агросфері надзвичайна конкуренція, весною склалися досить сприятливі кліматичні умови, випала достатня кількість опадів і є непогані прогнози щодо ранньої групи зернових. Аграрний сектор продовжує бути високомаржинальним видом бізнесу", - заявив міністр. Він додав, що зараз "не варто поспішати робити якісь рухи, тому що земля недооцінена".

"У наших польських, угорських сусідів 15 років тому вартість землі була на рівні однієї-двох тисяч євро, а сьогодні вона коштує 10?15?20 тисяч євро. Ми - європейська країна, і у нас земля недооцінена в рази. Потрібно розуміти, що земля кожного року дорожчатиме на 5?7?10%, оренда буде зростати", - пояснив він.

Якими будуть наступні рішення влади? Користуйтеся екосистемою LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів та інших нормативно-правових актів, що можуть вплинути на ваш бізнес та ведення обліку. Замовити прямо зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини