Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Магазини зобов’язані будуть обов’язково надавати покупцям кешбек за використання платіжних карток

Реклама

У парламенті групою народних депутатів, серед яких - голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження всеукраїнського кешбеку за безготівкові розрахунки (законопроект № 5734-2).

Завданням проекту закону є створення передумов для збереження та потенційного збільшення обсягу безготівкових платежів з використанням платіжних карток.

Зокрема, зміни до Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" передбачають, що торговець зобов'язаний заохочувати користувача до використання електронного платіжного засобу шляхом зменшення на 0,1% суми фактичного списання коштів з користувача на користь торговця за конкретною платіжною операцією з оплати товарів, робіт, послуг торговця за умови здійснення користувачем оплати з використанням платіжної картки. Зменшення списання забезпечується автоматично платіжними організаціями платіжних систем в порядку, встановленому Національним банком України, погодженому з ДПС.

Нагадаємо, що торговцем у цьому контексті буде суб'єкт підприємницької діяльності, який, відповідно до договору з еквайром або платіжною організацією, приймає до обслуговування платіжні інструменти з метою проведення оплати вартості товарів чи послуг (включаючи послуги з видачі коштів у готівковій формі).

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Своєю чергою, у Законі України "Про платіжні послуги" (йдеться про законопроект № 4364, який був прийнятий Верховною Радою 30 червня та має прийти на зміну Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні") закріплять, що емітент та еквайр мають право заохочувати користувача до використання певного електронного платіжного засобу для виконання конкретної платіжної операції. Торговець зобов'язаний заохочувати користувача до використання платіжних карток шляхом зменшення на 1,2% суми фактичного списання коштів з користувача на користь торговця за конкретною платіжною операцією з оплати товарів, робіт, послуг торговця за умови здійснення користувачем оплати з використанням дебетової платіжної картки, та 0,8% суми операції, здійсненої з використанням кредитної платіжної картки. Зменшення списання забезпечується автоматично операторами платіжних систем в порядку, встановленому НБУ, погодженому з ДПС.

Щоправда, встановлення обов'язкового кешбеку буде відбуватися поступово, до 1 січня 2025 року. Відповідно торговець з дня введення в дію цього Закону буде зобов'язаний заохочувати користувача до використання платіжних карток шляхом зменшення суми фактичного списання коштів:

  • до 31 грудня 2022 року - на 0,2%;

  • протягом 2023 року - на 0,4%;

  • протягом 2024 року - на 0,6%".

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін до законодавства з вашої теми - встановіть їх на контроль в LIGA360. Щойно вони вступлять в силу - ви автоматично отримаєте сповіщення. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини