Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Відкривати рахунки і випускати платіжні картки зможуть і не банки – Закон прийнято

Реклама

Парламентом прийнято Закон "Про платіжні послуги" (законопроект № 4364). Законом визначено загальні засади функціонування платіжних систем в Україні і засади державного регулювання платіжного ринку, встановлено правила надання платіжних послуг. Ми вже розповідали про нього в повідомленнях "Фінкомпанії та поштові оператори зможуть відкривати клієнтам рахунки та емітувати картки - НБУ розповів про переформатування платіжних послуг", "Фізосіб при переказах коштів будуть посилено ідентифікувати - за основу прийнято Закон" та "Зміна правил платіжних послуг - на нас чекають відкритий банкінг, електронні гроші, посилення відповідальності та новації в ПКУ".

Закон передбачає імплементацію в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking), розширює коло учасників платіжного ринку та дає змогу розвиватися небанкам та фінтех-компаніям. Крім банків надавати платіжні послуги зможуть: платіжні установи, поштові оператори, установи електронних грошей та інші. До того ж вони матимуть право працювати без участі у платіжній системі та зможуть самі емітувати платіжні картки.

З'явиться дев'ять платіжних послуг, із них сім фінансових і дві нефінансові (послуга з ініціювання платежу та послуга із надання відомостей з рахунків).

Небанки також зможуть відкривати платіжні рахунки для послуги із зарахування коштів, виконання платіжних операцій, видачі готівкових коштів. Для зниження ризиків на таких платіжних рахунках не можна буде накопичувати кошти, нараховувати відсотки на залишок, і вони не гарантуватимуться ФГВФО.

Хочете щомісяця отримувати 40 аналітичних матеріалів з бухобліку? Спробуйте рішення LIGA360:Бухгалтер. Тут об'єднана аналітика видань "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН" та "Інтербух", а ще є щоденні оновлення новин. Деталі за посиланням.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини